Vitenbergs: Jāmaina pieeja no dažu nozaru ierobežošanas uz to, ka cilvēki paši sevi pasargā no vīrusa

Jāmaina pieeja no dažu nozaru ierobežošanas uz to, ka cilvēkiem individuāli sevi jāpasargā ar maskām un vakcīnām, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja ekonomika ministrs Jānis Vitenbergs.

“Mums mazumtirdzniecībā, ēdināšanā, izmitināšanā tas kritums ir 40-50%, salīdzinot pret pirmskrīzes laiku. Citās valstīs, arī kaimiņos šāds kritums nav novērojams. Mēs piedāvāsim valdībā scenāriju, kur ir iepriekšējās pieejas maiņa, ierobežojumu atcelšana,” sacīja Vitenbergs.

“Tas varētu mūsu piedāvājumā stāties spēkā no 1. marta. Iepriekš bijusi cīņa par kvadrātmetriem, cilvēku skaitu pie galdiņiem, darba laikiem. Jāmaina pieeja no dažu nozaru ierobežošanas uz to, ka cilvēkiem individuāli sevi jāpasargā ar maskām un vakcīnām,” uzsvēra ministrs.

Kā zināms, desmit Latvijas tūrisma, viesu izmitināšanas un ēdināšanas, skaistumkopšanas un sporta nozares asociācijas aicinājušas atkāpties finanšu ministru Jāni Reiru un veselības ministru Danielu Pavļutu, paužot viedokli, ka ministri ir zaudējuši uzņēmēju uzticību.

Vēstulē nozares organizācijas norāda, ka dažādu tautsaimniecības sektoru 2021. gada salīdzinoši vājie rādītāji skaidri apliecina, ka iemesls nav Latvijas uzņēmēju neprasme strādāt vai pielāgoties situācijai. Iemesli ir neprognozējamie, nepamatotie un ilglaicīgie ierobežojumi, kas tieši ietekmē uzņēmumu maksātspēju un likviditāti.

Foto: Valsts kanceleja