Vitenbergs: Jāļauj uzņēmumiem, kuri šobrīd nevar strādāt, to darīt zaļajā režīmā

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” aicināja pieņemt “samērīgus lēmumus” saistībā ar Covid-19 ierobežojumiem.

Jau vēstīts, ka valdību veidojošo politisko spēku koalīcija šodien diskutēs par Covid-19 izplatības dēļ izsludinātās ārkārtējās situācijas pagarināšanu.

“Šodien ir jābūt skaidram lēmumam par to, kā dzīvot tālāk, jo uzņēmumi ļoti gaida to, kas notiks pēc 11. janvāra,” sacīja ministrs, turpinot, ka aizvien ir uzņēmumu grupas, kas nevar strādāt mēnešiem ilgi.

“Salīdzinot ar pārējām Baltijas valstīm, tad šī iespēja uzņēmumiem darboties ir salīdzinoši brīvāka. No Ekonomikas ministrijas puses aicināsim pieņemt lēmumus samērīgi, skatoties arī uz ekonomisko pusi,” uzsvēra Vitenbergs.

“Jāļauj uzņēmumiem, kuri šobrīd nevar strādāt, to darīt zaļajā režīmā. Tās ir atrakcijas iekštelpās, azartspēles. Ekonomikas ministrija veikusi datu analīzi, redzams, ka Latvijas iedzīvotāji aktīvi brauc uz kaimiņvalstīm saņemt pakalpojumus, kas Latvijā liegti,” pauda ekonomikas ministrs.

Vienlaikus viņš pauda atbalstu prasībai lietot FFP2 maskas.

Savukārt tieslietu ministrs Jānis Bordāns intervijā Latvijas Radio pauda, ka pirms lemšanas par ārkārtējās situācijas pagarināšanu vēlas saņemt atbildes uz virkni jautājumu.

“Mēs varam saglabāt ārkārtas situāciju, bet tas nenozīmē, ka ir jāpieņem jauni ierobežojumi,” sacīja Bordāns.

Foto: Valsts kanceleja