Fūrmanis: Latvijas veselības aprūpe no valdības puses atkal ir diezgan piemānīta

Man pašlaik maz ticams, ka valdība vai Saeima ir spējīga kaut ko lemt par labu mediķiem, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja anesteziologs, reanimatologs Roberts Fūrmanis.

Valdību veidojošo politisko spēku koalīcija otrdien, 4. janvārī, diskutēs par Covid-19 izplatības dēļ izsludinātās ārkārtējās situācijas pagarināšanu. Mediķi pauduši nepieciešamību saglabāt ierobežojumus.

Šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” anesteziologs, reanimatologs Roberts Fūrmanis norādīja, ka valdības lēmumi pēdējo divu gadu laikā bijuši ļoti neskaidri: “Pēkšņi vienā nedēļas nogalē atļaut cilvēkiem bez ierobežojumiem gandrīz pat pulcēties – tas, manuprāt, bija tāds diezgan savdabīgs gājiens.”

“Jāskatās, kāda ir slimības dinamika, cik smagi stacionēto, kāda ir vakcinācijas aptvere. Un, balstoties uz šiem rādītājiem, jālemj tālāk,” sacīja Fūrmanis.

“Šonedēļ uzzinājām par saviem atalgojumu pieaugumiem, dažiem tie ir vien daži desmiti eiro centi pie stundas likmes. Mēs darām savu darbu, pildām pienākumus, ārstējam pacientus. Sajūtas ir tādas nekādas,” atzina Fūrmanis.

“Man pašlaik maz ticams, ka valdība vai Saeima ir spējīga kaut ko lemt par labu mediķiem, jo esam bijuši mānīti, šī ir kārtējā reize, kad Latvijas veselības aprūpe bijusi diezgan pamatīgi piemānīta,” atzina Fūrmanis.

Jau vēstīts, ka, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, līdz 2022. gada 11. janvārim ir spēkā ārkārtējā situācija un virkne epidemioloģiskās drošības pasākumu. Privāta pulcēšanās ir atļauta līdz 10 personām telpā, savukārt līdz 20 personām ārā. Lielākā daļa pakalpojumu ir pieejami “zaļā režīmā”, kas nozīmē, ka tos var saņemt tikai ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Ārkārtējās situācijas laikā ir aizliegts organizēt tādus izklaides pasākumus un pakalpojumu sniegšanu kā, piemēram, dejas un naktsklubu darbība.