Vitenbergs: Ir izstrādāts jauns tirdzniecības modelis, kas mainīs ierobežojumu piemērošanu

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) plāno, ka drīzumā veikalos varēs iegādāties visa veida preces.

Intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” ministrs atklāja, ka jauno tirdzniecības ierobežojumu modeli plānots valdībai prezentēt nākamnedēļ.

“Nākamnedēļ MK vadība skatīs izmaiņas tirdzniecības ierobežojumos. Izmaiņas varētu būt pēc 7. februāra, bet konkrētu datumu nevaru nosaukt,” atzina Vitenbergs.

Vienlaikus viņš norādīja, ka esošais modelis var strādāt īstermiņā, bet ne ilgtermiņā, tādējādi sadarbībā ar nozari ir izstrādāts jauns modelis, kas mainīs ierobežojumu piemērošanu.

Paredzams, ka jaunajā modelī, lai arī atļauts tirgot visa veida preces, virkne prasību ir pastiprinātas. “Līdz ar to nevar būt runa par kaut kādu atvieglojumu ieviešanu – vienkārši mainīsies ierobežojumu modelis,” sacīja Vitenbergs.

Tāpat ministrs norādīja, ka pagaidām nevar pateikt, kad izmaiņas stāsies spēkā, jo par šo jautājumu vēl nav vienošanās.

Kā zināms, ņemot vērā kritisko situāciju veselības aprūpē un Covid-19 plašo izplatību Latvijā, Ministru kabinets šā gada 21. janvāra sēdē lēma līdz š.g. 7. februārim pagarināt iepriekš noteiktos ierobežojumus, tostarp tirdzniecībā, lai mazinātu inficēšanās risku tirdzniecības vietās gan iedzīvotājiem, gan tirdzniecības vietu – veikalu un tirgu – darbiniekiem.