Vilks: Putins tik ātri neapstāsies; sankcijas ir tuvāko gadu realitāte

Finanšu ministrs Andris Vilks (V) pauž pārliecību, ka Latvijas iedzīvotājiem un uzņēmējiem jārēķinās, ka attiecības ar Krieviju tuvākajā laikā, visticamāk, neuzlabosies, tāpēc jāgatavojas savstarpējo sankciju negatīvajām sekām.

Sarunā Latvijas Televīzijas raidījumā «Rīta Panorāma» ministrs norādīja, ka pagaidām neviens nevar izrēķināt, kāda tieši būs sankciju ietekme, jo to apmēri var būt vēl lielāki. «Tas [sarežģījumi attiecībās ar Krieviju] nav nekas jauns. Daudz smagāks trieciens bija 1998.gadā. Toreiz bija totāla neziņa par to, kas notiks Krievijā,» sacīja ministrs.

Vilks norādīja, ka Latvijas valdībai un Eiropas Savienībai (ES) būs jāpalīdz uzņēmējiem pārdzīvot iespējamo krīzi. «Ir skaidrs, ka jārīkojas. Mēs esam pie frontes līnijas, palīdzībai jābūt konkrētai,» sacīja Vilks, piekrītot, ka šajā gadījumā runa ir par dažādām nodokļu atlaidēm no Krievijas embargo cietušajiem uzņēmumiem, raksta Apollo.lv.

Ministrs vienlaikus asi kritizēja Krievijas rīcību, norādot, ka kaimiņvalsts, kuras ekonomika ir vāja, nespēs nodrošināt saviem iedzīvotājiem pietiekamu pārtikas daudzumu. «Krievija tikumus nemaina, tāpēc esmu gandarīts, ka esam NATO un ES. Nezinu, kādi būs nākamie soļi, taču Putins tik ātri neapstāsies. Tā ir tuvāko gadu realitāte,» viņš norādīja.

Savukārt runājot par pievienotās vērtības nodokļa samazināšanu pārtikai, Vilks bija noraidošs, uzsverot, ka šādu rīcību gaida arī citas valstis, kas varēs vieglāk pārdot savu produkciju Latvijā. «Mēs nevaram garantēt, ka Latvijas iedzīvotāji pirks šeit ražotus produktus,» – tā ministrs.