Vilks: Latvijai ir labs potenciāls uz lielākiem izdevumiem 2017. gadam

Latvijai ir diezgan labs potenciāls uz lielākiem izdevumiem 2017. gadam, tā šodien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” prognozēja finanšu ministrs Andris Vilks.

Vilks norāda, ka valsts budžets tiek plānots trīs gadus uz priekšu un Latvijai ir diezgan labs potenciāls uz lielākiem izdevumiem 2017. gadam. Pozitīvi tiek vērtētas arī ekonomikas pieauguma tendences, pēc Vilka domām, pieaugums varētu būt 2,8 procenti, kas lielākoties būs atkarīgs no tā, cik daudzas Eiropas Savienību (ES) valstis spēs paaugstināt savu izaugsmi un no tā, vai Krievijā ir recesija vai nav.

Latvijai ir diezgan spēcīgs iekšējais patēriņš un eksportētāji ir elastīgi, norāda Vilks, prognozējot, ka visstraujāk augošās valstis nākamgad būs Latvija, Lietuva, Īrija, Lielbritānija un, iespējams, arī Polija.

Jautāts par Latvijas politisko vidi, Vilks nevairījās to nosaukt par divkosīgu un liekulīgi, kurā ir tikai daži darītāji un pārējie runātāji. “Darītāji tiek sisti no visām pusēm, visu laiku tiek gāzti mēsli uz galvas (..) manai ģimenei tas nav vajadzīgs. Arī jaunajā valdībā ir maz reālā darba darītāju, kas atstās pozitīvu un paliekošu ietekmi,” atklāts bija Vilks.

Skarbus vārdus Vilks veltīja arī Ventspils pilsētas mēram Aivaram Lembergam, norādot, ka viņam ir liela ietekme valdības veidošanā un viņš vēlas kontrolēt visu šajā valstī. Savā sociālā tīklā twitter, bijušais finanšu ministrs ierakstījis: “Nevēršoties pret saviem kolēģiem ministriem, uzskatu ka jaunā koalīcija būs Stagnācijas un liekulības koalīcija. Lemberga pilnīgs triumfs…”. Komentējot šo ierakstu, Vilks norāda, ka Lembergam ir daudz lielāka ietekme Saeimā un atbalsts kā partijai “Vienotība”.

Tāpat Vilks apliecināja, ka pēc aiziešanas no politikas, meklēs jaunu darbu privātajā sektorā un, visticamāk, darbs tikšot meklēts ārvalstīs.