Vilinoši algas solījumi draud ar emigrācijas vilni! Īrijas šampinjoni vilina prom Latvijas iedzīvotājus

Lai gan vēl tikko šķita, ka prombraucēju vilnis ir nedaudz rimies, tas atkal draud pieņemties spēkā. Ar vilinošiem algas solījumiem un aicinājumu sadarboties, Īrijas šampinjonu audzētāju kooperatīvs “CMP Mushroom” šonedēļ viesosies vairākās Latvijas pilsētās.

Kooperatīva pārstāvji viesosies Jēkabpilī, Rēzeknē, Alūksnē, Balvos un Gulbenē, kur iedzīvotājiem stāstīs par iespējām nopelnīt ap 1850 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas, kas Latvijas vidējam iedzīvotājam ir vērā ņemami ienākumi, vēsta LNT ziņas.

„Tik liela alga var pievilināt arī kvalificētu darbaspēku. Šo strādājošo aizbraukšana uz Īriju būtu liels trieciens Latvijas reģioniem, kur jau tā trūkst darbinieku. Tas , ka ārzemju darba rekrutētāji tik agresīvā veidā to dara, tas ir signāls, kuru attiecīgi politikas veidotājiem ir jādomā kaut kādi pretsoļi tam. Bet tajā pašā laikā nav jau neviena represīva veida, tikai motivējoša,” telekanālam sacīja Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) ģenerāldirektore Līga Menģelsone.

Jau šobrīd Latvijā jūtami trūkst darbinieku visdažādākajās jomās un šāda tautiešu vilināšana darbam ārzemēs, vēl vairāk apdraud ne tikai ekonomisko, bet arī demogrāfisko stāvokli.

Iespēju strādāt Īrijā iedzīvotājiem nodevusi Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA), tāpat tikšanās ar Īrijas uzņēmuma pārstāvjiem notiks NVA telpās. Pati aģentūra norāda, ka tai nav tiesības Eiropas Savienības dalībvalsts uzņēmumam atteikt vakanču izvietošanu.

Savukārt Jēkabpils domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis ir manāmi satraukts, norādot, ka tā ir nopietna problēma.

„Ja šāda veida rekrutēšana notiek, tā ir nepatīkama situācija. Es pat nezinu, kā to ietekmēt, jo mums pilsētā uzņēmēji sūdzas par darbaspēka nepietiekamu daudzumu,” pauda Ragainis.

Neatkarīgi no fiziski smagā darba, pastāv risks, ka Īrijas sēņu audzētavas piesolītā alga tomēr vilinās pamest Latviju. Tāpat pieteikšanos darbā atvieglo fakts, ka netiek prasītas angļu valodas zināšanas, tiek solīta dzīvošana kopmītnēs par 50 eiro nedēļā un atbalsts aizceļošanai uz Īriju.

Foto: Pixabay