Vilcienu iepirkumu konkursu sola jūlijā; kļūdas vairs nav pieļaujamas

Akciju sabiedrība “Pasažieru vilciens” (PV) konkursu jaunu vilcienu iegādei varētu izsludināt šī gada jūlijā, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” apstiprināja satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

“Konkursa nolikuma izstrāde ir beigu stadijā. Tehniski mums ir viss skaidrs, kādi vilcieni ir nepieciešami. Šobrīd vēl auditorkompānija vērtē finansiālo modeli, lai nav kā parasti – izvēlamies labākos vilcienus, bet beigās nevaram par tiem samaksāt. Es domāju, ka jau jūlijā mums vajadzētu izsludināt konkursu,” apstiprināja ministrs.

Matīss pauda cerību, ka šoreiz vilcienu iepirkums būs veiksmīgs, norādot, ka vairs nav iespējams atļauties neveiksmīgus konkursus šajā jomā:”Latvijas iedzīvotāji jau sen ir pelnījuši jaunus vilcienus. Visā reģionā, tajā skaitā Baltkrievijā, ir nomainīti vilcieni, tikai Latvijā nav,” sacīja ministrs.

Jau vēstīts, ka iepriekšējo vilcienu iepirkumu pavadījušas vairākas neveiksmes – izgāzušies divi vilcienu iepirkuma konkursi, nomainīta PV valde un valsts zaudējusi arī Eiropas Savienības (ES) apstiprināto līdzfinansējumu.

Neveiksmīgā vilcienu iepirkuma sāga gan veicinājusi pieaugušās bažas sabiedrībā, kurai nav īstas pārliecības, ka solījumi par jaunajiem vilcieniem piepildīsies, ņemot vērā, ka šie solījumi jau netiek pildīti teju sešus gadus. Padomju laiku vilcienos tiek ieguldīta milzu nauda, kas jau sen varēja atnest Latvijai jaunus vilcienus, taču zemā līmenī izstrādātais iepirkums un nespēja uzņemties atbildību par saviem darbiem Latviju kārtējo reizi atmet soļus atpakaļ un lielākajai daļai sabiedrības ticība pārmaiņām nav, līdz ar to jāpiekrīt ministra vārdiem, ka atļauties neveiksmīgus konkursus šajā jomā PV vairs nevar!