Vietējais metāla apstrādes uzņēmums ar apgaismes stabiem un mastiem plāno iekarot Eiropu

Arī Latvijas reģionos sparīgi notiek uzņēmējdarbības attīstība un vietējie ražotāji ar inovāciju un jaunāko tehnoloģiju palīdzību cenšas iekarot Eiropas tirgu. SIA “Latgales Stabu Konstrukcijas” ir viens no uzņēmumiem, kas 7 gadu laikā izaudzis par jau starptautiskā tirgū atzītu ražotāju. “Latgales Stabu Konstrukcijas” nodarbojas ar metāla apstrādi un apgaismes stabu, mastu un metālu konstrukciju ražošanu un eksportu uz dažādām kaimiņvalstīm. Uzņēmums atrodas izdevīgā lokācijas vietā Latgalē, starptautisko transporta maģistrāļu un dzelzceļa līniju krustpunktā, kas nodrošina sekmīgas eksporta iespējas uz Eiropas Savienības un NVS tirgiem.

SIA “Latgales Stabu Konstrukcijas” straujās attīstības pamatā ir nepārtraukta inovāciju un jaunāko tehnoloģiju iegāde un uzstādīšana. Uzņēmuma vadītāji atzīst, ka primārais ražošanā ir augstākās kvalitātes sasniegšana, lai produkcija būtu nevainojama. Septiņu gadu laikā gan uzņēmumā nodarbināto skaits, gan ražošanas apjomi paaugstinājušies 5 reizes, tiek piedāvāta daudzpusīga produkcijas izvēle un uzņēmuma tehnoloģijas attīstītas tā, ka roku darbs ir minimāls un tiek izmantotas automātiskas ierīces metināšanas procesos. Tehnoloģiskie uzlabojumi ne tikai palīdz uzņēmumam attīstīties un palielināt esošos ražošanas apjomus, bet arī nodrošināt veselībai drošus apstākļus darbiniekiem. Uzņēmuma ražošanas procesi un produkcija ir sertificēta un atbilst visiem Eiropas standartiem. Augstie standarti, kvalitātes un tehnoloģiskā attīstība ļāvusi uzņēmumam izstrādāt arvien jaunu produkciju un viens no jaunumiem ir vēja ģeneratoru masti. Produkts jau veiksmīgi ticis eksportēts uz Vāciju un pirmie vēja ģeneratori sāks ražot zaļo enerģiju Berlīnes pievārtē jau šī gada jūlijā.

“Mūsu uzņēmums ir uzstādījis sev konkrētus mērķus un pašlaik aktīvi strādājam, lai tos sasniegtu. Uzņēmuma stūrakmens ir attīstība un kvalitāte, lai to sasniegtu, mēs cenšamies nodrošināt savu uzņēmumu ar nepieciešamajām tehnoloģiskajām inovācijām. Esam daudz sasnieguši šo gadu laikā, bet tieši šobrīd esam sasnieguši stadiju, kad varam ar kvalitatīvu produkciju apgādāt arī ārzemju pasūtītājus. Lielākais projekts, ko šobrīd esam izpildījuši ir apgaismojuma stabu izgatavošana Soču Olimpisko Spēļu labiekārtošanai, tomēr sadarbojamies un eksportējam metāla konstrukcijas un savus ražojumus arī uz Lietuvu, Zviedriju, Ukrainu un Baltkrieviju. Tuvākajā laikā tiek izskatītas sadarbības iespējas ar Vācijas un citu Eiropas Savienības valstu uzņēmējiem. Mums ir svarīgi, lai pie visiem sadarbības partneriem un klientiem nonāktu tikai pirmklasīgi apgaismojuma stabi, masti un metāla konstrukcijas, tāpēc uzmanība tiek pievērsta kvalitātei, lai Latvijas un Latgales vārdu nestu pasaulē”, stāsta uzņēmuma SIA “Latgales Stabu Konstrukcijas” vadītājs Staņislavs Ratinskis.

Uzņēmums SIA “Latgales Stabu Konstrukcijas” ar savu darbību ir pierādījis, ka sekmīga uzņēmuma darbība nav atkarīga no tā atrašanās vietas attāluma no centrālajiem reģioniem un galvaspilsētas, bet gan no piedāvātās produkcijas kvalitātes un uzņēmuma vadītāju gribasspēka un vēlmes tehnoloģiski attīstīt savu biznesu. Arī vietējo pašvaldību atbalsts ir nozīmīgs vietējo reģionu uzņēmumu attīstībā un to ieguldījums varētu būt pat lielāks. Tomēr tikai paša uzņēmēja vēlme strādāt, attīstīties un nodrošināt kvalitatīvu produkciju ir īstais dzinējspēks dinamiskajā biznesa pasaulē.