Video, kas satraucis pasauli: Amatpersonas taisnojas par notikušo

Notikušais lidostā Barselonā, kur, iespējams, teju sadūrās divas lidmašīnas, pamatīgi satraucis pasaules medijus. Tikmēr amatpersonas ziņo, ka sākta notikušā izmeklēšana.

Kā zināms, video nofilmējis aviācijas entuziasts Migels Angels Ramiress. Svētdien viņš video augšupielādēja vietnē «YouTube», kur to paguva noskatīties milzīgs skaits cilvēku, raksta Apollo.lv.

Ramiresa fiksētajā video redzams, kā Krievijas aviokompānijas «UTair» lidmašīna «Boeing 767-300» gatavojas veikt nosēšanos, taču uz tā paša skrejceļa parādās «Aeorlineas Argentinas» lidmašīna «Airbus 340». Video redzams, kā Krievijas aviokompānijas lidmašīnas pilots strauji novirza lidmašīnu uz augšu.

Par gaisa satiksmi atbildīgās amatpersonas Spānijā skaidrojušas, ka abām lidmašīnām bija atļauja izmantot vienu un to pašu skrejceļu. Notikušajā neviens pasažieris necieta un neviena no aviokompānijām nav nākusi klajā ar iebildumiem par notikušo.

Tāpat amatpersonas norāda, ka šajā video patiesībā nav vērojama draudīga situācija, jo starp lidmašīnām ir pietiekami vietas. Savukārt par Krievijas aviokompānijas pilota «aiziešanu otrajā aplī» amatpersonas norāda, ka tā ir standarta procedūra.

Amatpersonas uzsver, ka, skatoties video, nevar notiek, kādā attālumā lidmašīnas atradās viena no otras.

Tikmēr portāls «Aviation Herald» ziņojis, ka «UTair» lidmašīna bijusi 20 sekunžu «attālumā» no piezemēšanās uz skrejceļa.