VID valsts budžetā iekasējis par 1,3% vairāk, nekā plānots

Valsts ieņēmumu dienests (VID) pagājušajā gadā valsts budžetā iekasējis par 1,3% vairāk, nekā plānots, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Dace Pelēkā.

Pēc viņas sacītā, uzņēmējiem pagājušajā gadā ir ļoti veiksmīgi veicies ar nodokļu maksāšanu.

Pelēkā atzina, ka nodokļos 2018. gadā iekasēts par 120 miljoniem eiro vairāk, nekā plānots, savukārt salīdzinājumā ar 2017.gadu iekasēto nodokļu apmērs palielinājies par 788 miljoniem eiro. “Uzņēmēji kopā ir samaksājuši daudz vairāk,” piebilda VID pārstāve.

Lielākos nodokļu ieņēmumus 2018. gadā devis pievienotās vērtības nodoklis un akcīzes nodoklis, kura ieņēmumi šogad pirmo reizi Latvijas vēsturē pārsnieguši 1 miljardu eiro. Ļoti labi ir veicies arī ar valsts sociālās apdrošināšanas iemaksu maksājumiem, jo ir palielinājies gan darba ņēmēju skaits, gan arī augušas algas, kā arī artavu devis palielināta nodokļu likme.

Savukārt runājot par iedzīvotāju ienākuma nodokli, viņa norādīja, ka tas ir iekasēts mazāk, nekā plānots, taču pērn iedzīvotājiem atmaksāts par 27 miljoniem eiro vairāk nekā gadu iepriekš. “Šīs atmaksas tiek rēķinātas nost, līdz ar to, iedzīvotāju ienākuma nodoklis nav sasniedzis plānoto,” piebilda Pelēkā.

Tāpat viņa skaidroja, ka martā būs jauna gada ienākumu deklarācija visiem iedzīvotājiem, kuru elektroniskajā vidē – EDS sistēmā būs vēl vienkāršāka, nekā tagad.

Kā zināms, 2018. gada 11 mēnešos VID valsts budžetā iekasēja 8,568 miljardus eiro, kas ir par 85,138 miljoniem eiro jeb 1% vairāk, nekā plānots.

Foto: F64