Vēstnieks: Polija apņēmusies izveidot spēcīgāko armiju Eiropā

Polija ļoti nopietni uztver Krievijas radītos draudus, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāmā” sacīja Latvijas vēstnieks Polijā Juris Poikāns.

“Oficiālā izmeklēšana vēl nav noslēgusies, bet tiek izteiktas divas versijas. Pirmā versija, ka darbojusies Ukrainas pretgaisa aizsardzības sistēma, ukraiņu raķete nav trāpījusi mērķī, nav gaisā eksplodējusi un ir nokritusi pierobežā. Otra versija, kas jau gadījies šī gada laikā, ka Ukrainas pretgaisa aizsardzības sistēmas raķete ir notriekusi Krievijas raķeti un šīs atlūzas var lidot plašā diapazonā,” sacīja Poikāns.

Pēc viņa teiktā, kopumā Polijas vadība un sabiedrība saprot, ka notikušais ir Krievijas sāktā kara Ukrainā sekas. Vēstnieks pauda, ka šādi incidenti diemžēl varētu atgadīties arī nākotnē.

“Bēgļu plūsma Polijā regulāri ir mainīga. Šobrīd tiek vērtēts, ka Polijas teritorijā pastāvīgi uzturas 1,4 – 1,5 miljoni Ukrainas iedzīvotāju, kādu laiku atpakaļ runāja, ka 2 miljoni. Ņemot vērā, ka tur jau ir milzīgs skaits bēgļu, viņi tam ir sagatavojušies,” piebilda Poikāns.

Viņš uzsvēra, ka Polija Krievijas radītos drošības draudus reģionā uztver ļoti nopietni un Polija ilgākā laika periodā apņēmusies izveidot spēcīgāko armiju Eiropā.