Veselības ministrs: kļūdas «ātrās palīdzības» iepirkumā pieļautas apzināti

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) automašīnu iepirkums nešaubīgi bija apzināti veidots neizdevīgi valstij, ir pārliecināts Veselības ministrs Guntis Belēvičs.

Šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” Belēvičs norādīja, ka par apturēto NMPD automašīnu iepirkumu atbildību jāuzņemas Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāram Rinaldam Muciņam un NMPD vadītājam Armandam Ploriņam.

Belēvičs norādīja, ka abi ir augstas klases ierēdņi, kuriem būtu vajadzējis pamanīt nepilnības iepirkumā. Un ņemot vērā situāciju, nav šaubu, ka automašīnu iepirkumā šīs kļūdas tika pieļautas apzināti.

“Muciņš un Ploriņš „nav pirmo dienu ar pīpi uz jumta”, viņi zināja, ko dara,” sacīja Belēvičs.

Veselības ministrs skaidroja, ka gadījumā, ja nepilnības iepirkumā nebūtu savlaicīgi atklātas, tad aprīļa beigās vajadzētu pašreizējiem pakalpojuma sniedzējiem lūgties, lai tie turpina sniegt ārpakalpojumu.

Belēvičs piebilda, ka vērtējumā nodota Armanda Ploriņa darbība, kā arī to, ka rosinās vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Kasparu Gerhardu izvērtēt Muciņa atbilstību amatam.

Jau ziņots, ka valdība janvāra vidū valdība atbalstīja VM ieceri atteikties no neatliekamās medicīniskās palīdzības operatīvo transportu Rīgas reģionam nodrošināšanas ārpakalpojumā un izsludināja automašīnu iepirkumu finanšu līzingā.