Veselības ministrija lūdz nozarei piešķirt 8,9 miljonus eiro

Valdība nav atbalstījusi Veselības ministrijas (VM) lūgumu piešķirt veselības nozarei papildus 8,9 miljonus eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Kā norāda Finanšu ministrijas (FM) pārstāve Jolanta Plūme, tad programmā “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” ir ierobežots līdzekļu daudzums, kas nepieciešams citiem gadījumiem, tai skaitā, lai apkarotu Āfrikas cūku mēri. Tāpat tiek piebilsts, ka lielāka daļa līdzekļi jau sadalīti un VM varētu saņemt vien apmēram divus miljonus eiro.

Uz FM paziņojumu reaģējusi arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma, kas pašlaik pilda arī veselības ministra pienākumus, norādot, ka veselības nozarei neatliekamā summa sastāda 9,9 miljonus eiro.

Straujuma norāda, ka nedēļas laikā gaida, kad ministrijas saskaņos finansējuma pieprasījumu 5,5 miljonu apmērā.

Savukārt no kopumā pieprasītajiem 8,9 miljoniem eiro lielākā daļa paredzēti vienreizējiem maksājumiem ārstniecības iestādēm, kuras sniedz vietējos ārstniecības pakalpojumus un tautsaimniecības teritoriālās struktūru sastāvdaļas uzturēšanas izdevumu deficītu segšanai.

Daļu plānots novirzīt ambulatoro pakalpojumu apmaksai, Valsts asins donoru centram asins plazmas preparātu iegādei, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam deficīta segšanai, nelaimes gadījumiem darbā un daļējai laboratorisko pakalpojumu apmaksai.