Par ko patiesībā iestājās valdības ieviestā kvalitātes zīme – “Bordo karotīte” ?

Kā intervijā LTV raidījumam norāda „Zemnieku saeima” priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja, valdības ieviestā papildus kvalitātes apliecinājuma zīme “Bordo karotīte” neatbalsta pašmāju ražoto produkciju, bet gan citu valstu izejvielas.

Šī iemesla dēļ Dzelzkalēja aicina neatbalstīt “Bordo karotīti”, norādot, ka pērkot „Bordo karotītes” produktus, pircējs vairāk atbalstīs Polijas un Turcijas zemniekus, nevis vietējos.

Laikā, kad valdība lēma par atbalsta pasākumiem Krievijas tirdzniecības embargo skartajiem Latvijas uzņēmumiem, piešķirot viņiem tā sauktās “nodokļu brīvdienas” un papildus piecus miljonus eiro alternatīva tirgus apzināšanai, tika pieņemts lēmums arī par papildus kvalitātes apliecinājumiem produktiem, ieviešot Latvijas pārtikas kvalitātes zīmi «Bordo karotīte».

Kā paskaidro Dzelzskalēja, «Bordo karotīte» nozīmē, ka izejvielas ir ievestas no citām valstīm, bet to pārstrāde veikta Latvijā.

Dzelzkalēja atzīmē, ka valsts iepirkumos ir jātērē nauda par Latvijas produktiem, jo apjoms, ko gadā apēd armija, bērnudārza bērni, slimnīcu pacienti un ieslodzītie ir diezgan liela.

Viņa mēģina paskaidrot, ka pērkot pāris centu lētāku pārtiku naudu iegūst citu valstu ražotāji, bet ieguldot nedaudz lielākas finanses, nauda paliek tepat Latvijā.

Arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma uzskata, ka jāizvēlas tieši Latvijas produkcija, jo reģionālie produkti liecina par kvalitāti.