Ventspils brīvostā janvārī kravu apgrozījums palielinājies par 61 procentu

Ventspils brīvostā janvārī kravu apgrozījums palielinājies par 61 procentu

2012. gads Ventspils brīvostā sācies ar rekorda cienīgiem skaitļiem – kopējais kravu apgrozījums pārsniedzis trīs miljonus tonnu un tas ir par 61 procentu vairāk nekā iepriekšējā gada janvārī, informē Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Šī gada janvārī Ventspils brīvostā pārkrauti nedaudz vairāk kā trīs miljoni tonnu kravu, kas ir par 1,1 miljonu jeb 61 procents vairāk nekā pagājušā gada janvārī. Janvārī ostā pārkrauti 1,6 miljoni tonnu lejamkravu, kas ir par 46% vairāk nekā pirms gada. Beramkravu apjoms palielinājies par 107%, sasniedzot 1,2 miljonus tonnu mēnesī. Savukārt ģenerālkravu apjoms janvāra mēnesī bijis par 4% mazāks nekā pirms gada jeb 174 tūkstoši tonnu.

Visvairāk ostā pārkrauti naftas produkti – vairāk kā 1,5 miljoni tonnu, kas ir par 47% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Otrs lielākais kravu apjoms bija akmeņoglēm – 939 tūkstoši tonnu, kas nozīmē palielinājumu par 249% salīdzinājumā ar pagājušo gadu. Arī šogad pieauguma tendenci turpina uzrādīt prāmju līnijas. Ro-Ro kravu apjoms janvārī palielinājies par 11%, raksta NRA.lv.

Lielākais kravu pieaugums janvārī bija termināļiem, kas pamatā nodarbojas ar akmeņogļu pārkraušanu – SIA "Baltic Coal Terminal" janvārī pārkrāva 501 tūkstoti tonnu, palielinot apgrozījumu par 153%, bet AS "Ventspils tirdzniecības osta" – 450 tūkstošus tonnu, palielinot apgrozījumu par 160%. Par 92% apgrozījums palielinājies AS "Ventbunkers", par 43% – SIA "Ventamonjaks serviss", par 8% – SIA "Ventall Termināls", par 24% – SIA "Ventplac".

"Janvāris Ventspils brīvostā ir ne tikai rekordmēnesis kravu apgrozījuma ziņā, bet arī pierādījums, ka brīvostas pārvalde operatīvi un augsti profesionāli spēj rīkoties ārkārtas situācijā, ko radīja nepieredzēti daudzās vētras decembrī un janvāra sākumā un to radītie smilšu sanesumi, kas uz laiku jūras kanālā ārpus ostas vārtiem samazināja maksimālo kuģu iegrimi, apgrūtinot kuģu satiksmi, " uzsvēra A.Lembergs.