Ventspilī radīti labvēlīgi apstākļi uzņēmējdarbības attīstībai

Lai arī Ventspilī jau šobrīd sekmīgi attīstās apstrādes rūpniecība un pilsētas ekonomiku kopumā raksturo augstāks attīstības līmenis nekā citviet Latvijā, Ventspils mērs Aivars Lembergs pauž pārliecību, ka darbs pie labvēlīgu uzņēmējdarbības attīstības apstākļu radīšanas ir tikai sācies.

“Mēs vienmēr esam centušies būt maksimāli draudzīgi darba devējiem, tāpēc, ka nodarbinātība ir viens no izšķirošajiem faktors sociālekonomiskai stabilitātei, ģimeņu pārliecībai,” preses konferencē sacīja Lembergs. Viņš uzsvēra, ka Ventspils veiksmīgo attīstību apliecina nodarbinātības un darba samaksas rādītāji, kā arī tas, ka Ventspilī ir augstākā vidējā vecuma pensija starp republikas pilsētām.

Viņš atklāj, ka, jau pirms divdesmit gadiem saredzējis iespēju Ventspilī attīstīt apstrādes rūpniecību un tranzīta nozari, jo, pēc Lemberga vārdiem, “neko nedarot, Ventspils varēja piedzīvot sociālekonomisko krīzi”.

Šajā laikā Ventspilī radīti divdesmit jauni rūpniecības uzņēmumi un dubultojusies nodarbinātība.

“Turpinām mūsu iesākto politiku,” uzsver Lembergs, pieminot gan jaunas ieceres industriālo ēku celtniecībā, brīvostas attīstībā un infrastruktūras uzlabošanā.

Vienlaikus viņš uzsver, ka Ventspils ostas termināļos kravu apgrozījums joprojām nesasniedz vēlamos rezultātus, un tam min divus faktorus.

“Pirmais faktors, ka Ģenerālprokuratūra uzticējusi Ventspils privāto terminālu pārvaldi starptautiskam blēdim Ostapam Benderam, bet otrs faktors ir Krievijas sankcijas, kuras tā piemērojusi sakarā ar Ventspils neiesaistīšanos “Nord Stream2” projektā,” klāsta Ventspils mērs.

Vienlaikus viņš uzsver, ka ir jāturpina cīnīties par vietu zem saules. Jāattīsta gan apstrādes rūpniecība, gan jāveicina Ventspils brīvostas konkurētspēja.

Kā apliecinājumu veiksmīgajai darbībai Ventspils pašvaldība tik tikko saņēmusi arī Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) balvu kā darba devējiem draudzīgākā pašvaldība.