Vējonis: Atbildība par VID notiekošo jāuzņemas iepriekšējiem finanšu ministriem

Atbildība par Valsts ieņēmumu dienestā (VID) notiekošo jāuzņemas iepriekšējiem finanšu ministriem, otrdien intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pavēstīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Vējonis norādīja, ka problēmas jebkurā nozare ir tās pārvaldošo ministru atbildība un tikai pēc tam konkrēto iestāžu vadītāju.

Prezidents skaidroja, ka “Vienotība” ir vadījusi Finanšu ministriju kopš 2002. gada, līdz ar to politiskā atbildība par daudzām lietām būtu jāuzņemas šai partijai.

“Problēmas, kas līdz galam nav atrisinātas finanšu jomā, tostarp ēnu ekonomikas apkarošana, tā tomēr ir “Vienotības” līdzatbildība,” uzskata Vējonis.

Savukārt runājot par “Vienotības” pārstāves Solvitas Āboltiņas izteikumiem, ka notiekošajam VID ir politisks zemteksts, Vējonis aicināja politiķi minēt konkrētus piemērus.

Kā zināms, maija beigās atlūgumu iesniedza Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ināra Pētersone. Finanšu ministre Dana Reizniece- Ozola (ZZS) un premjers Māris Kučinskis (ZZS) Pētersones lēmumu saista ar ārējo spiedienu un iekšējo spriedzi sākot pārmaiņu dēļ. Tikmēr pati Pētersone to noliedz, norādot, ka lēmumu atkāpties no amata pieņēmusi, jo nesaskata perspektīvu uzlabot situāciju valsts pārvaldē.

VID vadītāja uzsvēra, ka patlaban valsts pārvaldē neesot komandas ar kopīgu mērķi un viņa neredzot veidu, kā iekustināt visu valsts pārvaldi kopīgiem mērķiem. Daudzas lietas valsts pārvaldē esot bezjēdzīgas, no kurām daudzas lietas neesot iespējams mainīt. Kā vienu no tām viņa uzsvēra gadiem dotos solījumus par atalgojuma reformām un pārmaiņām valsts pārvaldē, kas nav realizēti.

Foto: Prezidenta kanceleja