Veikali sāk realizēt Krievijas tirgum paredzēto Latvijas produkciju

Latvijas veikalu plauktus pamazām sāk aizņemt Krievijas tirgum paredzētā Latvijas pārtikas ražotāju produkcija, kas sankciju dēļ zaudējusi vietu Krievijas eksporta tirgū.

Mazumtirdzniecības veikalu tīkla “Rimi Latvia” tirdzniecības vietas parādījušās virkne preces, kas sākotnēji ražotas Krievijas tirgum, tostarp “Tukuma piens” un “Rīgas piensaimnieks” piena produkti. Preces no Latvijas tirgum domātās produkcijas atšķiras ar norādītu gan realizācijas, gan ražošanas datumu. Savukārt, Latvijas likumdošana paredz norādīt tikai produkta realizācijas datumu.

Pašlaik  “Rimi Latvia” plāno īstenot kampaņas aktivitātes, kas veicinātu sabiedrību iegādāties Latvijā ražotus pārtikas produktus. Patlaban veikala piedāvājums satur 80% Latvijā ražotu preču, un, kā norāda veikala pārstāve, tad arī turpmāk veikals turpinās dot priekšroku Latvijas produkcijai, cerot, ka pieprasījums pēc vietējās produkcijas būtiski pieaugs.

Arī mazumtirdzniecības tīkls “Maxima Latvija” plāno sniegt atbalstu vietējiem ražotājiem, palīdzot gan realizēt Krievijas tirgum paredzētos produktus, gan veicot dažās aktivitātes, izvietojot speciālu noformēju pašmāju produktiem un izstrādājumiem.

Patlaban “Maxima” veikalos Latvijas piena ražotāju produkcija veido aptuveni  65%  no pieejamā sortimenta. Uzņēmums sācis pārrunas ar piensaimniekiem par iespēju realizēt piena produktus, kas iepriekš eksportēti uz Krieviju un tagad palikuši nerealizēti.

Pašmāju ražotāju Krievijas tirgum paredzētā piena produkcija drīzumā parādīsies arī “Elvi” veikalos. Tāpat uzņēmums plānos ir tikšanās ar Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) pārstāvjiem, lai vienotos par atbalstu vietējiem ražotājiem.

Kā vēstīts, Krievija noteikusi pilnīgu embargo lielākās daļas pārtikas produktu importam no ES, ASV un citām Rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.