Valsts prezidents: Krievija ir brutāla, bet nav stipra un varena

Krievija ir brutāla, bet nav stipra un varena, – tā šorīt intervijā TV3 raidījumā “900 sekundes” izteicās Valsts prezidents Egils Levits.

Prezidents atgādināja, ka šonedēļ Latvijā viesojās ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens, NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs un citi NATO valstu līderi, kuri visi apliecinājuši, ka tiek aizsargāta visas NATO teritorija un tiks aizstāvēts “katrs dalībvalsts centimetrs”.

To sen apliecināja arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, sakot, ka NATO cīnīsies par katru kvadrtātmetru savas teritorijas, gan par Daugavpili, gan par Narvu: “Šī ziņa tiek nodota Krievijai ne tikai politiski arī praktiski. Mēs šobrīd vesturiski esam visdrošākajā situācijā, kādā varam būt.”

“Ir svarīgi uzturēt starptautisko tiesību standartu. Ja nenotiks tiesu procesi pret Krieviju un tās vadību, tiks pieļauts, ka katrs var rīkoties līdzīgi. Tādējādi starptautiskās tiesības faktiski sabruktu. Šādi tiesas procesi ir ļoti būtiski,” uzsvēra Levits.

Vienlaikus viņš atzina, ka drošība ir vēl jāpalielina, tāpēc NATO stiprina austrumu flangu, kas nozīmē vairāk karavīrus, labāku bruņojumu un augstāku spēku gatavību.

“Krievija ir brutāla, bet nav stipra un varena,” vērtēja Levits, piebilstot, ka Ukraina savukārt ir ļoti motivēta aizstāvēties, tāpēc Krievija nespēj uzvarēt un kļūst arvien brutālāka.

Foto: Valsts kanceleja