Kariņš: Nākotnē nav nekādu cerību par ekonomisko sadarbību ar Krieviju

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš prognozēja, ka enerģētikas cenas turpinās pieaugt, taču valstij un tās cilvēkiem ir jāsaglabā miers.

Šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” Kariņš norādīja, ka inflācija un cenas pieaugs. Viņš aicina atcerēties, ka karš Ukrainai maksā cilvēku dzīvības.

“Šobrīd esam diezgan atkarīgi no Krievijas importa, bet darīsim visu, lai to pēc iespējas ātrāk samazinātu. Visu var, ja grib, tas tikai maksā naudu. Bet naudu mēs varēsim nākotnē atpelnīt,” norādīja Kariņš.

Viņš turpināja, ka “mūsu valsts ekonomika, eksports turpina attīsīties, mums ir jāturpina pāreja pilnībā prom no Krievijas, tagad tā ir pilnībā jāpabeidz. Nākotnē nav nekādu cerību par ekonomisko sadarbību ar Krieviju.”

“Ukrainā notiek karš, tur mirst cilvēki, mūsu sekas ir vienkārši tas, ka viss maksā dārgāk. Tas nav nekas, salīdzinot ar to, kas notiek Ukrainā. Domāt, ka var notikt tepat blakus karš un mums nebūs nekāda efekta, ir veltas cerības,” uzsvēra premjers.

Viņš skaidroja, ka, ja nākamajā apkures sezonā būs ļoti augstas energoresursu cenas, valstij ir mehānismi, kā palīdzēt mājsaimniecībām.

“Mēs nevarēsim visas izmaksas 100% kompensēt, šī doma jānoliek pie malas, bet mēs varēsim pēc vajadzības nokompensēt pārāk strauju kāpumu. Viss kļūs dārgāks, mums ir katram jādomā par saviem paradumiem un patēriņu – kā varam racionālāk iztikt ar to, kas mums ir,” sacīja valdības vadītājs.

Kariņa ieskatā nepieciešams domāt par racionālāku un mērķētāku pabalstu sistēmu, tā palīdzot tiem, kuriem ir zemi ienākumi. Turklāt inflācijas rezultātā budžetā ieņēmumu veidā ienāk vairāk naudas, ko iespējams pārdalīt pabalstiem.

“Militārā ziņā mēs ar katru dienu kļūstam aizvien drošāki. Mūs stiprina ne tikai ar karavīru skaitu, bet arī ar militāro tehniku un kaujas spējām. NATO 5. pants tiek aizvien stingrāk apliecināts, tagad arī ar praktiskiem soļiem,” sacīja Kariņš.

Foto: Valsts kanceleja