Valsts prezidents: Ir jāpalielina starptautiskais spiediens uz Krieviju

23. augustā Valsts prezidents Egils Levits kopā ar citiem pasaules valstu un valdību vadītājiem, starptautisko organizāciju pārstāvjiem piedalījās Starptautiskās Krimas platformas otrajā samitā, kuru virtuāli rīkoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. “Mēs šajā cīņā esam kopā ar Ukrainu. Latvija sniedz visu iespējamo atbalstu. Bet mums visiem ir jādara vēl vairāk. Militārais, finansiālais un humānais atbalsts ir būtisks. Taču mums ir arī jāpalielina starptautiskais spiediens uz Krieviju,” norādīja Egils Levits.

“Mums ir jāsadarbojas ar starptautiskajiem partneriem visā pasaulē, lai panāktu viņu izpratni un atbalstu Ukrainai. Ir jāpastiprina sankcijas. Ir jāierobežo Krievijas iedzīvotāju ceļošana ārpus Krievijas. Tiem, kuri atbalsta agresiju, nevajadzētu baudīt izklaides braucienus Eiropā,” uz nākamajām starptautiskās sabiedrības darbībām norādīja Valsts prezidents. “Mums ir jānosoda jebkurš Krievijas mēģinājums ar spēku integrēt Ukrainas teritorijas daļas. Mums vienmēr ir jāatbalsta Ukrainas neatkarība, suverenitāte un teritoriālā integritāte tās starptautiski atzītajās robežās,” turpināja Egils Levits.

“Krimas platformas stingrā apņemšanās ir neatzīt Krievijas nelikumīgo Krimas aneksiju. Tas ir būtiski. Mūsu gadījumā tas ļāva Latvijai atjaunot neatkarību pat pēc 50 okupācijas gadiem,” platformas nozīmi uzsvēra Valsts prezidents.

“Šodien Ukraina cīnās pret Krievijas izprovocēto un nepamatoto agresijas karu. Tas ir brutāls karš, kurā Krievijai nedrīkst ļaut uzvarēt. Tas ir karš, kas beigsies ar visas Ukrainas teritorijas, tostarp Krimas, atbrīvošanu,” teica E. Levits.

Foto: Saeimas kanceleja