Valdība lems par Covid-19 ierobežojumu samazināšanu

Valdība šodien, 15. februārī, lems par Covid-19 ierobežojumu samazinājumu. Paredzams, ka no 1. marta privātos pasākumos varētu pulcēties 50 cilvēki, maskas vairs nebūtu obligātās. Taču lielākais jautājums, par ko pagaidām nav vienotības, ir par Covid-19 sertifikātiem, kurus iespējams pilnībā varētu atcelt no 1. aprīļa.

“Latvijā drošības pasākumus mazināsim atbildīgi un pakāpeniski, jo situācija veselības aprūpē joprojām ir ārkārtīgi sarežģīta un trausla. Paldies koalīcijas partneriem par situācijas izpratni un atbalstu, kas ļauj savlaicīgi dot cilvēkiem skaidru ziņu, kad un kādi atvieglojumi mūs sagaida un vienlaikus saglabāt vajadzīgo epidemioloģisko drošību,” norādījis veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Kā zināms, Pavļuts izskatīšanai virzījis Covid-19 izplatības ierobežošanai noteikto drošības pasākumu mazināšanas plānu, par kuru ceturtdien, 10. februārī, konceptuāli vienojās valdību veidojošās partijas.

Veselības ministrs sacīja, ka no 1. aprīļa paredzēts atcelt dažāda veida ierobežojumus, saglabājot atsevišķas prasības par masku valkāšanu, kvadrātmetru prasībām, lai dzīve varētu turpināties, kā ierasts, savukārt no 1. marta varētu tikt atcelta prasība pēc Covid-19 sertifikāta mazumtirdzniecībā, kā arī atvērtas slēgtās nozares.

Vienlaikus Pavļuts pauda, ka par atsevišķiem jautājumiem, kas saistīti ar sertifikātu lietošanu, vēl nepieciešama plašāka ekspertu diskusija, tādēļ par tiem varētu vienoties nedēļu vēlāk, ņemot vērā, ka tie attieksies uz prasībām no 1. aprīļa, nevis 1. marta.

Savukārt Ministru prezidents Krišjānis Kariņš norādījis, ka neskatoties uz ierobežojumu samazinājumu, ir jāturpina nēsāt maskas un testēties, lai saslimšanas gadījumā neietu sabiedrībā.

Foto: Valsts kanceleja