Valainis: Jārēķinās, ka dzīve Latvijā kļūs dārgāka

Sankcijas pret Krieviju palielinās arī dzīves dārdzību Latvijā – ar to ir jārēķinās, intervijā LTV sacīja Saeimas deputāts Viktors Valainis (ZZS).

“Manuprāt, sankciju efektu tuvākajā laikā jau ieraudzīsim. Ikviens Krievijas iedzīvotājs to sajutīs uz savas ādas. Ceru, ka notiks izmaiņas domāšanā, kas ir mūsu kaimiņvalstī. Stingri nosodām Krievijas iebrukumu Ukrainā,” norādīja Valainis.

Viņš uzsvēra, ka veids, kā palīdzēt Ukrainai ir atbalstīt sankcijas: “Jārēķinās, ka līdz ar to dzīves dārdzība šeit, Latvijā, arī tiks ietekmēta. Mums jābūt tam gataviem. Degvielas cenas tuvojas diviem eiro litrā un prognozējam, ka tās šo slieksni arī drīz pārsniegs.”

“Piedāvājam šīs degvielas cenas samazināt ar akcīzes nodokļa palīdzību – tā samazināšanu. Gala patērētājam samazinājums varētu būt par 18 centiem litrā. Otrs piedāvājums ir atteikšanas no biomasas piejaukumiem – tas būtu samazinājums par vēl 10-12 centiem,” norādīja politiķis.

Vienlaikus zināms, ka Saeima ceturtdien, 10. martā, noraidīja opozīcijas deputātu iesniegto priekšlikumu iegrožot degvielas cenas pieaugumu, samazinot akcīzes nodokli.

Likumprojekta autori norādīja, ka Krievijas agresija Ukrainā izraisīja līdz šim nebijušo sankciju vilni. Tiek apsvērts arī embargo pret Krievijas enerģētikas sektoru, kas radījis strauju naftas cenu lēcienu pasaules tirgos, “Brent Crude” biržas cenai sasniedzot 125 ASV dolāru par barelu.