Valainis: EM vajadzētu daudz mērķtiecīgāk strādāt uz to, lai veicinātu ekonomisko izaugsmi

Ekonomikas ministrija (EM) varētu kļūt par galveno ministriju, kas atbildētu par nodarbinātības politikas jomu Latvijā, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja ekonomikas ministrs Viktors Valainis (Zaļo un Zemnieku savienība).

“Mums vajadzētu orientēties uz eksportu, vajadzētu skatīties daudz plašāk – ne tikai EM iespējamajos resursos, bet arī citu ministriju resursos, kā veicināt eksporta attīstību. Mums jāskatās, kādā veidā risināt nodarbinātības politikas jautājumus,” sacīja Valainis.

Viņš norādīja, ka Ekonomikas ministrija varētu uzņemties arī papildu jautājumus, piemēram, nodarbinātību, pilnībā pārņemot no Labklājības ministrijas, nevis piedaloties kā dalībnieks šo problēmjautājumu risināšanā, bet uzņemoties galveno atbildību, lai varētu atbildēt gan investoriem, gan vietējiem uzņēmējiem un arī reāli piedāvāt risinājumus, lai veicinātu darbaspēka pieejamību.

Tāpat viņš norādīja, ka būtu jāuzlabo un jāpaātrina valsts saziņa ar iedzīvotājiem: “Uz vienkāršiem jautājumiem ir jāatbild ātri, nevis mēnesi un pēc tam vēl pagarināt, bet to var izdarīt arī nedēļas laikā. Jo uzņēmējam vajag vienkāršu atbildi, nevis kaut kādu garu paskaidrojumu ar visu literatūras aprakstu.”

Savukārt runājot par uz Krieviju, Baltkrieviju eksportējošiem uzņēmumiem, Valainis norādīja: “Mums ļoti korektā veidā tas jāatspoguļo, sabiedrības pieprasījums ir, neredzu iemeslu, kāpēc lai šobrīd to nedarītu. Protams, šo jautājumu pārrunāšu arī ar uzņēmēju organizācijām. Mums jāatrod korekts veids, kādā to darīt.”

Valainis atzina, ka līdz šim ir ticies ar uzņēmēju organizācijām, un norādīja, ka viņa komandā būs uzņēmēju pārstāvji, kas palīdzēs risināt ar ekonomikas attīstību saistītos jautājumus.

Foto: Valsts kanceleja