Vācija iestājas par sankciju atcelšanu pret Krieviju

Vācijas vēlas, lai tiktu atceltas Krievijai noteiktās sankcijas, lai aizsargātu valsts ekonomiku un turpinātu tirdzniecības attiecības ar Maskavu.

“Minskas vienošanās ir jāievēro gan Krievijai, gan Ukrainai, pat tad, ja tiek atceltas sankcijas pret Maskavu,” pirmdien paziņojis Vācijas likumdevējs.

Lai gan Vācija bijusi viena no līdervalstīm, kas iestājusies par sankciju ieviešanu pret Krieviju, ņemot vērā tās agresiju Ukrainā, Berlīnē pieaugušas bažas par sankciju efektu, jo pati valsts piedzīvo lielus zaudējumus – krīt naftas cenas un samazinās tirdzniecība ar Krieviju.

“Mēs (Vācija) vēlētos politisku pamatu sankcijām un to, lai tās pēc iespējams drīzāk kļūtu pat pagātni. Bet skaidrs, ka gadījumā, ja sankcijas tiks atceltas, Minskas vienošanās tik un tā ir jāīsteno,” sacīja Kristīgi demokrātiskās savienības pārstāvis Bernhards Kasters.

Kasters norādīja, ka sankcijas bija labākais veids, kā risināt starptautiskus strīdus un, lai cīnītos pret vardarbību Ukrainas austrumos. Vienlaikus gan viņš norāda, ka neraugoties uz to, ka Vācija ir viena no sankciju ierosinātajām, tā cenšas saglabāt tirdzniecības saites ar Maskavu.

Jau vēstīts, ka Eiropas Savienības (ES) un Krievijas savstarpējās sankcijas atstājušas nelabvēlīgas sekas uz Vācijas lauksaimniecību. Vairāki simti vācu zemnieki pērn no sankcijām cieta zaudējumus aptuveni 600 eiro miljonu vērtībā. Sankciju politika radījusi bankrotu 90 Vācijas uzņēmumiem, lielākoties iznīcinot mazos un vidējos uzņēmumus.