Uzņēmējs: Ārpus ES Lielbritānija varētu izrādīties daudz pievilcīgāka ārvalstu investoriem

“Brexit” būs daudz sāpīgāks Eiropai nekā pašai Lielbritānijai, uzskata Eiropas lielākā laikrakstu izdevniecības “Axel Springer” valdes priekšsēdētājs Matiass Dofners, kurš pauda pārliecību, ka ārpus Eiropas Savienības (ES) Lielbritānija varētu izrādīties daudz pievilcīgāka ārvalstu investoriem.

Vācu uzņēmējs pauda pārliecību, ka Lielbritānijai bija pienākums izjust īslaicīgais sāpēs, kad referenduma tika nobalsots par ES pamešanu, bet trīs līdz piecus gadus no šī brīža Anglija jutīsies daudz labāk atsevišķi nekā esot daļa no kontinentālās Eiropas.

Intervijā “Financial Times” Dofners norādīja, ka redz Lielbritāniju virzāmies uz brīva tirgus orientētu modeli, savukārt ES sper soļus pretējos virzienus, kas var aizbaidīt investorus.

“Ja Lielbritānija var radīt alternatīvas iespējas investoriem, es domāju, ka tā būs ļoti pievilcīga viņiem,” sacīja Dofners.

Vācu uzņēmēja komentāri gan ir krasi atšķirīgi no Vācijas biznesa un politiskās elites, kas uzskata, ka “Brexit” būs katastrofa Lielbritānijas ekonomikai. Pretstatā no viņiem, Dofners uzskata, ka lielāka “Brexit” cietēja būs Eiropas Savienība, kas zaudēs Lielbritānijas veselīgo ietekmi, it īpaši tās pragmatismu un brīvā tirgus orientāciju, kas bija novedusi pie saprātīgiem kompromisiem starp dalībvalstīm.

Tikmēr Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja jau ir paziņojusi, ka līdz 2017.gadam neiedarbinās Lisabonas līguma 50.pantu, lai sāktu oficiālu izstāšanās procedūru. Eksperti paredz, ka “Brexit” sarunas būs smagas, it īpaši ar tām valstīm, tai skaitā Skotiju, Velsu un Ziemeļīriju, kas nevēlas pamest ES.

Jau ziņots, ka Lielbritānijas pilsoņu vairākums šā gada 23.jūnijā notikušajā vēsturiskajā referendumā izšķīrās par Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES. “Brexit” atbalstīja 51,9%, pret bija 48,1% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Foto:Justin Frisch/https://www.flickr.com/photos/purplegecko//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/