Unts: Latvija ir pārcentusies stingrībā, liekot bankām vākt informāciju par visiem klientiem

Iespējams, Latvijas ierēdņi ir pārcentušies stingrībā, izstrādājot likumu, kas pieprasa bankām ievākt ziņas par klientiem, lai noskaidrotu, vai viņi ir politiski nozīmīgas personas, uzskata “SEB Baltijas” divīzijas vadītājs Riho Unts.

Intervijā LTV, Unts norādīja, ka likuma grozījumi, kas pieprasa bankām ievākt ziņas par klientiem, nosaka Eiropas Savienības vēlme cīnīties pret naudas atmazgāšanu un kukuļdošanu. Atšķirībā no kaimiņvalstīm – Lietuvu un Igauniju, Latvija ir gājusi tālāk.

“Galvenā ideja, protams, ir saprotama – panākt caurspīdīgāku stāvokli. Tomēr valsts varētu nākt pretī bankām, izveidojot vienotu reģistru. Patlaban mums ir jāaptaujā pilnīgi visi klienti, arī tos, kas nav publiskas personas,” norāda Unts.

Viņš piekrīt, ka tas saistīts ar Latvijas mērķi iestāties OECD. “Vairāk caurredzamības nāk par labu ikvienai valstij. Jautājums ir, kā to sasniegt.”

Jau vēstīts, ka saistībā ar izmaiņām normatīvajos aktos, līdz gada beigām visi Latvijas iedzīvotāji, kuriem ir konti bankās, saņems anketas, ar kuru palīdzību kredītiestādes mēģinās noskaidrot, vai persona ir politiski nozīmīga.

Klientu sniegtā informācija palīdzēs bankām sekot līdzi tam, kuru personu darījumiem jāpievērš lielāka uzmanība, un, ja radīsies jautājumi, banka varētu lūgt izskaidrot kādus darījumus.

Foto:FMFA/https://pixabay.com/en/users/FMFA-1981326//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/