Ungārijas premjers aicina uzlabot ES un Krievijas attiecības

Pēc tikšanās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns aicinājis uzlabot Eiropas Savienības (ES) un oficiālās Maskavas attiecības.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien, 2. februārī, Budapeštā tikās ar Ungārijas premjerministru Viktoru Orbānu, un iepriekš pauda cerību, ka šī tikšanās palīdzēs uzlabot Krievijas attiecības ar Eiropas Savienību.

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbans jau vairākkārt paudis viedokli, ka Eiropas Savienības valstis vēlas sadarboties ar Maskavu un cer, ka sankciju automātiska paplašināšana pret Krieviju nav gaidāma.

Pēc sarunas ar Putinu preses konferencē Orbāns norādīja, ka drošības un politiskās problēmas nevar risināt ar ekonomiskām metodēm, un šāda politika rada zaudējumus visiem.

Viņš uzsvēra, ka sankciju dēļ valsts zaudējusi aptuveni sešus miljardus eiro, ko būtu varējusi nopelnīt ar eksportu uz Krieviju un citām valstīm.

Savukārt Krievijas prezidents Putins nodēvēja Ungāriju par stabilu un maksātspējīgu partneri, solīja turpināt abpusēji izdevīgu sadarbību un aicināja nepolitizēt ekonomikas jautājumus.

Jau vēstīts, ka plašas ekonomiskās sankcijas Krievijas banku, naftas un aizsardzības sektoriem tika noteiktas pēc tam, kad 2014.gada jūlijā virs Maskavas atbalstīto kaujinieku kontrolē esošās Austrumukrainas daļas tika notriekta Malaizijas pasažieru lidmašīna.

Lai arī atsevišķas Eiropas valstis paudušas vēlmi atcelt sankcijas pret Krieviju, ES līderi iezīmē, ka tas notiks tikai tad, ja situācija Ukrainā uzlabosies un Krievija ievēros Minskas līgumu.

Foto:European people’s party/https://www.flickr.com/photos/eppofficial//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/