Ukrainas uzņēmēju pārstāvis: Līdz ar Krievijas sākto karu, Ukrainā attieksme pret korupciju mainās

Līdz ar Krievijas sākto karu Ukrainā mainās arī attieksme pret korupciju, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Ukrainas Tirdzniecības un rūpniecības kameras priekšsēdētājs Genādijs Čižikovs.

“Gribētu pateikties Latvijas tautai par lielo atbalstu, ko jūtam Ukrainā katru dienu. Mums ir divas frontes – militārā, par kuru tiek runāts, cik tas ir smagi, iet bojā cilvēki, tiek iznīcināti uzņēmumi, cilvēki tiek pārvietoti no viena reģiona uz citu. Šis karš ilgst jau četrus mēnešus, un daudzi eksperti runā, ka pagaidām tam neredz galu, tāpēc valdība un mūsu prezidents domā par nākotni – ir arī ekonomiskā fronte. Mums jāstājas pretī ienaidniekam ne tikai militāri, bet arī citās frontēs,” sacīja Čižikovs.

Taujāts par korupcijas problēmām Ukrainā, Čižikovs pauda, ka biznesam nepatīk korupcija un šāds skatījums ir gan Ukrainas prezidentam, gan valdībai. “Tas ir ienaidnieks, kuru mēs uzvarēsim. Sākumā uzvarēsim ārējo ienaidnieku frontē, bet arī šim iekšējam ienaidniekam nevajadzētu būt tuvākajos gados,” sacīja Čižikovs.

“Man bieži uzdod jautājumu, kā karš ietekmējis situāciju. Iedomājieties, ka 30 % uzņēmumu valstī nestrādā, bet 50 % strādā daļēji. Daudzi simti darbinieku ir aizbraukuši vai pārvietoti. Bet es domāju, ka Ukraina atradīs izeju no šīs situācijas,” pauda uzņēmējs.

Čižikovs pauda: “Esam pateicīgi Latvijai un citām Eiropas Savienības valstīm, ka varam eksportēt. Ja varam eksportēt, tad ekonomika atjaunojas, ir darba vietas. Mums svarīgi, lai kopā ar Eiropu dotos šajā virzienā un justu atbalstu ne tikai militāri, bet arī ekonomisks.”