Ukraina un Igaunija plāno nodibināt ciešāku sadarbību lauksaimniecības jomā

Igaunija un Ukraina ir ieinteresētas nodibināt ciešāku sadarbību lauksaimniecības jomā, tai skaitā palielināt tirdzniecības apgrozījumu lauksaimniecības produktiem un rādīt nepieciešamos priekšnoteikumus tālākai abu valsts attīstībai, ceturtdien viesojoties darba vizītē Igaunijā, pavēstīja Ukrainas agrārās politikas un pārtikas ministrs Aleksejs Pavlenko.

“Ukrainas politika ir vērsta uz visaptverošu Eiropas integrāciju visās dzīves sfērās,” sacīja Pavlenko, norādot, ka Brīvās tirdzniecības zonas ietvaros cer uzlabot piekļuvi Eiropas Savienības (ES) tirgiem, tai skaitā Igaunijas.

Tikšanās laikā ar Igaunijas lauksaimniecības ministru Urmasu Krūse, Pavlenko atzina, ka ir ieinteresēts Igaunijas pieredzē, organizējot seminārus, lai uzlabotu lauksaimniecības infrastruktūru un lauksaimnieku apmācības.

Tāpat Pavlenko norādīja, ka Ukraina ir ieinteresēta paplašināt un palielināt piedāvājumu Igaunijā un visā ES tirgū attiecībā uz lauksaimniecības produktiem: “Pirmkārt, mēs runājam par graudiem, gaļas produktiem, saulespuķu eļļām, konditorejas izstrādājumiem …”

Runājot par lauksaimniecību, Ukrainas ministrs norādīja, ka pēc krīzes sākšanās, valsts piedzīvojusi diezgan lielu lauksaimniecības preču apgrozījumu kritumu, taču situāciju glābusi pārorientēšanās uz citiem tirgiem, tai skaitā Eiropas.

Pavlenko atzīst, ka ir pārliecināts, ka lauksaimniecības sektors būs tas, kas izvilks valsti no pašreizējām grūtībām.

Lauksaimniecība nav vienīgā nozare, kurai Ukraina pievērsusi pastiprinātu uzmanību attiecībā uz sadarbību ar Latvijas kaimiņvalsti. It īpaši daudzsološa sadarbības joma abām valstīm ir zvejniecība, jo kā atzīst Pavlenko, Igaunija ir nozīmīgs tirdzniecības partneris Ukrainas zivju un jūras resursu importā.