Baltais nams: Krievijas sadarbība ar Irānu balstīta uz tās ekonomisko izmisumu

Krieviju stimulē ekonomiskais izmisums ne tikai vēlme radīt masveida nepatikšanas Rietumiem, tā Krievijas atcelto aizliegumu piegādāt Irānai modernas gaisa aizsardzības raķetes “S-300″, skaidro Baltā nama preses sekretārs Džošs Ērnests.

Ērnests uzsver, ka Krievijas lēmums atcelt aizliegumu nogādāt raķetes “S-300″ Irānā parāda Krievijas ekonomikas vājumu pēc sankciju ieviešanas.

Viņš pauda atkārtotas bažas Vašingtonai par Krievijas lēmumu, uz ko saņēmis atbildi, ka Krievijas rīcību stimulē ekonomiskais izmisums daudz vairāk kā vēlme vienkārši radīt nepatikšanas Rietumvalstīm.

“Tas nav sevišķs pārsteigums, ka Krievija var būt tik izmisusi, lai šādā veidā mēģinātu rast jaunus ienākumus,” uzsver Ērnests, atzīmējot, ka tas norāda uz Krievijas vēlmi iesaistīties strīdīgā darījumā un pierāda, ka Krievijas ekonomika ir kļuvusi vāja.

Jau vēstīts, ka pirmdien Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka atceļ piegāžu embargo raķešu sistēmām S-300 uz Teherānu, kuru 2010. gadā atcēla toreizējais Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs pēc ASV un Izraēlas spiediena.