Tusks Lielbritānijai: Bumba tagad ir jūsu laukuma pusē

“Bumba tagad ir jūsu laukuma pusē,” tā tiekoties ar Lielbritānijas premjeri Terēzu Meju un pārrunājot turpmākos soļus “Brexit” īstenošanā, sacīja Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks.

Tikšanās laikā ar premjerministri Tusks norādīja, ka pārējās 27 Eiropas Savienības (ES) valstis gaida, kad Apvienotā Karaliste formāli pametīs ES. “Tas ir visu interesēs, lai šis process notiktu pēc iespējas ātrāk,” sacīja Tusks.

Tikmēr Meja uz to atbildēja, ka Lielbritānija vēlas “gludu Brexit procesu”.

Tusks, kurš pārraudzīja Lielbritānijas un ES atkārtotās sarunas pirms un pēc referenduma, norādīja, ka pirms Lielbritānija neizstāsies no ES un neīstenos 50.pantu, nevar būt runas par turpmākās attiecībām ar Apvienoto Karalisti. Lai sāktu sarunas nepieciešams oficiāls paziņojums par britu izstāšanos no Eiropas Savienības.

“Šī pozīcija ir kopīga visām 27 dalībvalstīm. Vienkāršiem vārdiem sākot, bumba tagad ir jūsu laukuma pusē,” sacīja Tusks, vienlaikus piebilstot, ka tas nav viegli, bet viņš aizvien cerot, ka Lielbritānija uzsāks izstāšanos procesu cik vien drīz iespējams.

“Man nav šaubu, ka beigās mūsu kopīgais stratēģiskais mērķis būs izveidot pēc iespējas ciešākas attiecības,” pauda Eiropadomes vadītājs.

Jau vēstīts, ka Eiropas Parlamenta (EP) deputāti 28.jūlijā, mudināja Lielbritāniju nekavējoties īstenot iedzīvotāju vairākuma izteikto gribu, oficiāli izstājoties no Eiropas Savienības (ES).

Eiropas Parlamenta rezolūcijā, par kuru nobalsoja 395, bet pret– 200 deputāti, norādīts, ka Lielbritānijas iedzīvotāji pauduši savu gribu un tā ir pilnībā jārespektē, uzsākot nekavējoties izstāšanās procesu.

EP aicina Lielbritānijas valdību ievērot cilvēku demokrātiski pieņemto lēmumu, sākot nekavējoties īstenot izstāšanās procedūru, proti, īstenojot līguma par ES 50.pantu, lai pēc iespējas ātrāk varētu sākt izstāšanās sarunas.

Neskatoties uz to, tiek pieļauts, ka sarunas par Lielbritānijas izstāšanos no ES varētu tikt atliktas līdz nākamā gada rudenim, jo jaunā Lielbritānijas premjere Terēza Meja un viņas jaunizveidotās ministrijas, kas būs atbildības par sarunu vešanu ar Briseli, nebūs gatavas.

Foto:European Peoples Party /https://www.flickr.com/photos/eppofficial//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/