Tusks: “Brexit” ir viena no iespaidīgākajām kļūdām Eiropas Savienības vēsturē

“Brexit” ir viena no iespaidīgākajām kļūdām Eiropas Savienības (ES) vēsturē, intervijā britu laikrakstam “The Guardian” izteicās līdzšinējais Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

Savā pirmajā intervijā kopš aiziešanas no Eiropadomes prezidenta amata, Tusks sacīja, ka “Brexit” ir “sāpīgākā un skumjākā pieredze viņa piecu amata gadu laikā”.

Izsakoties par 2016.gada ASV prezidenta vēlēšanām un “Brexit” kampaņu, Tusks norādīja, ka jauns elements politikā ir “bezprecedenta gatavība melot par teju pilnīgi visu, izturēties pret meliem kā pret attaisnojamu instrumentu, lai uzvarētu.”

Viņš atzina, ka abām pusēm joprojām būtu labāk, ja “Brexit” nenotiktu. Daudzi ES diplomāti baidās, ka otrais referendums, kas novedīs pie rezultāta saglabāšanās, nozīmētu sašķeltību Apvienotajā Karalistē.

“Tā ir tīra ilūzija domāt, ka ir vieglāk nodibināt labas attiecības ar Lielbritāniju, kad tās atrodas ārpus tās,” izteicās Tusks.

Donalds Tusks bija Eiropadomes priekšsēdētājs laikā no 2014. gada 1. decembra līdz 2019. gada 30. novembrim. Pirms tam viņš 7 gadus bija Polijas premjerministrs.

Foto: Arno Mikkor (EU2017EE)