Turcija apsver ieviest sankcijas pret Krieviju

Turcija apsver iespēju ieviest pretpasākumus pret Maskavu, otrdien paziņoja Turcijas premjerministrs Ahmets Davutoglu.

Lai arī iepriekš Turcija bija paziņojusi, ka neatbildēs uz Krievijas noteiktajām sankcijām, jo valsts nevēlas turpmāku kaitējumu attiecībām ar Maskavu, otrdien Turcijas premjerministrs nāca klajā ar paziņojumu, ka valdība apsver sankciju iespēju pret Krieviju.

“Jā, mēs uzskatam par nepieciešamu ieviest represīvas sankcijas,” norādīja Davutoglu, piebilstot, ka iespējamie pasākumi tiks apspriesti pirmdien.

Vienlaikus viņš norādīja, ka cer, ka krīze ar Krieviju būs pārvarama un nebūs nepieciešams ķerties pie pretpasākumiem.

“Mēs esam gatavi visa veida sarunām ar Krieviju, bet mēs nepieņemsim nekādas pavēles,” sacīja Davutoglu.

Kā zināms, saistībā ar nesen notikušo incidentu, kad Turcija netālu no Sīrijas notrieca Krievijas kara lidmašīnu, Maskava sākusi īstenot aktīvas pretdarbības pret turku uzņēmējiem un valsts pilsoņiem.

Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs apstiprinājis virkni sankciju pret Turciju, tai skaitā attiecībā uz lauksaimniecības produktu importu, kurš stāsies spēkā no 1.janvāra.

Kā liecina publiskotā informācija, no pārtikas produktiem aizliegti augļi un dārzeņi, tostarp tomāti, sīpoli, gurķi, vīnogas, aprikozes un āboli. Tiem pievienojušies arī vistas produkti un sāls.

Valdības rīkojumā iekļauts arī apturēt starpvaldību komisijas tirdzniecības darbību un noteikt ierobežojumus Turcijas transporta uzņēmumiem.