Trīs gadu laikā veselības nozares budžetam jāpieaug līdz 2,5 miljardiem eiro, uzsver veselības ministrs

Trīs gadu laikā veselības nozares budžetam jāpieaug līdz 2,5 miljardiem eiro, piektdien intervijā Latvijas Radio sacīja veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).

Viņš norādīja, ka nākamā gada budžets veselības nozarei būs lielāks par aizejošā gada finansējumu, kas ļaus virzīties uz minēto mērķi – 2,5 miljardi pēc trīs gadiem.

“Tas, vai izdosies panākt uzlabojumus nozarē, būs lielā mērā atkarīgas no spējas sadarboties gan ar pašiem mediķiem, gan kolēģiem valdībā,” uzsvēra ministrs.

Abu Meri prioritātes jaunajā valdībā būs nodrošināt kvalitatīvu un pieejamu veselības aprūpes pakalpojumu, atbalstīt inovatīvu medikamentu un ārstniecības metožu izmantošanu, digitalizācijas procesa pabeigšana un digitālo risinājumu sakārtošana, kā arī medicīnas darbinieku atalgojuma sistēmas sakārtošana.

Kā zināms, Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) aicinājusi Latvijas politiķus sekot Pasaules Veselības organizācijas (PVO) aicinājumam un noteikt veselības aprūpes uzlabošanu par galveno valsts prioritāti.

“Līdz PVO ieteiktajam veselības nozares valsts finansējuma minimumam mums šogad pietrūkst aptuveni 450 milj. eiro. Lūk, kur galvenais cēlonis garajām rindām pēc medicīniskajiem pakalpojumiem, sliktajiem sabiedrības veselības rādītājiem, augstajiem pacientu maksājumiem un nevienlīdzības pieaugumam sabiedrībā! Izskatās, ka valdību un jauno koalīciju tas pilnībā apmierina. Taču tas nav pieņemams ne mediķiem, ne pacientiem,” pauž LVSADA vadītājs Valdis Keris.

Foto: Valsts kanceleja