Tiesa noraida prokurores lūgumu Ilmāram Rimšēvičam piemērot apcietinājumu

Rīgas rajona tiesa Jūrmalā šodien, 7. februārī, noraidīja prokurores pieteikto lūgumu bijušajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam kā drošības līdzekli piemērot apcietinājumu.

Prokurore Viorika Jirgena pieteica lūgumu bijušajam Latvijas bankas prezidentam grozīt drošības līdzekli uz apcietinājumu un iemaksāto drošības naudu 100 000 eiro apmērā ieskaitīt valsts budžetā. Prokurore lūgumu pamatoja ar to, ka ir mainījusies I.Rimšēviča uzvedība, viņš esot pretdarbojies un mēģinājis ietekmēt liecinieku, kādreizējo “Trasta komercbankas” akcionāru Igora Buimistera un Viktora Ziemeļa, liecības.

Savukārt Rimšēvičs pauda neizpratni, kāpēc prokurore tik asi un kategoriski uzstāj uz šādu lūgumu, norādot, ka viņš nav tieši un netieši komunicējis ar Buimisteru un nav piespiedis viņu mainīt liecības.

Kā zināms, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 2018. gada februārī aizturēja Rimšēviču un uzņēmēju Māri Martinsonu. Ģenerālprokuratūra Rimšēvičam uzrādīja apsūdzību par kukuļņemšanu, bet Martinsonam – par kukuļņemšanas atbalstīšanu.

Foto: Saeimas kanceleja