Tērauda rūpniecības nozare pieprasa ES novērst Ķīnas lētā importa problēmu

Lielbritānijā šodien notiks ārkārtas Eiropas Savienības (ES) ekonomikas ministru sanāksme, lai apspriestu krīzi metalurģijas nozarē, vēsta ārvalstu mediji.

Nozare pieprasa stingrākas prasības pret lēto Ķīnas tērauda importu, ko tā vaino pie zemajām pasaules tērauda cenām.

Darba ņēmēji no Lielbritānijas, Beļģijas, un Francijas Briselē rīkos demonstrācijas, lai paustu nostāju pret pašreiz notiekošo situāciju. Lielbritānijā tērauda ražošanas nozarē darbu oktobrī zaudēja apmēram 4000 cilvēku.

“ASV un citas valstis jau ir rīkojušās, lai novērstu lēto importu no Ķīnas, kas kropļo tirgu, un tagad ES ir jādara tas pats, un jādara tas ātri,” norādīja tērauda asociācijas “UK Steel” direktors. “Lielbritānijai ir jāizmanto brīdis un jāveicina ātra reakcija Briselē, ja mēs vēlamies novērst liela mēroga problēmas no izplatīšanās Lielbritānija un visā kontinentā”.

Eiropas tērauda nozares organizācija “Eurofur” ģenerāldirektors aicināja ieviest līdzvērtīgus konkurences apstākļus. “Mēs nevēlamies bloķēt importu, taču mēs vēlētos redzēt godīgu tirdzniecību, un ja godīga tirdzniecība nav nodrošināta ar mūsu tirdzniecības partneriem, ES ir jārīkojas. Mēs ceram, ka tam būs rezultāti”.