Krievijas noteiktais aizliegums lidojumiem uz Ēģipti varētu ilgt gadiem

Krievijas noteiktais aizliegums pasažieru lidojumiem uz Ēģipti varētu ilgt nevis mēnešus, bet gadus, vēsta Krievijas laikraksti. Šādu scenāriju apstiprina arī Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs, norādot, ka lidojumi uz Ēģipti, kas ir viens no populārākajiem starptautiskajiem galamērķiem Krievijas tūristu vidū, maz ticams, ka atsāksies tuvākajā nākotnē.

“Tas ir sarežģīts jautājums (…) Mums nevajadzētu būt nekādām ilūzijām, ka aizliegumam lidojumiem uz Ēģipti būs īss periods,” sacīja Medvedevs.

Pašlaik Krievijas tūrisma nozare saskaras ar milzīgiem finansiāliem zaudējumiem pēc tam, kad valdība apturējusi gaisa satiksmi starp Krieviju un Ēģipti saistībā ar drošības problēmām pēc notikušās katastrofas. Ēģiptes Sarkanās jūras kūrorts ir populārs Krievijas tūristu galamērķis, tūlīt aiz Turcijas.

Tiek lēsts, ka tūrisma nozare varētu zaudēt 200 miljonus, ja lidojumu uz Ēģipti netiks atsākti līdz februārim, paziņojusi Krievijas tūrisma asociācija. Tiek norādīts, ka aptuveni 4 miljoni krievu tūristu apmeklēja Ēģipti.

Nozarei, kas tik tikko atguvusi no straujā rubļa vērtības krituma un Krievijas starptautiskās izolācijas saistībā ar Ukrainas krīzi, sagaida vēl viens trieciens. Premjerministrs vietnieks Arkādijs Dvorkovičs gan mierina, ka valdība meklēs veidus, lai aprēķinātu tūrisma nozarei nodarītos zaudējumus.

Jau vēstīts, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstījis dekrētu, kas nosaka pagaidu aizliegumu pasažieru lidojumiem no Krievijas uz Ēģipti. Prezidenta lēmums saistīts ar lidmašīnas “Kogalimavia” katastrofu, kurā dzīvību zaudēja 224 pasažieri, no kuriem lielākā daļa bija Krievijas tūristi.

Kā zināms, pirms nedēļas 23 minūtes pēc pacelšanās no Šarm eš Šeihas Sīnāja pussalā nogāzās Krievijas aviolaineris un katastrofā gāja bojā 224 cilvēki.