Swedbank: privātai pensijai krāj jau vairāk nekā piektdaļa ekonomiski aktīvo iedzīvotāju

Šī gada pirmajos astoņos mēnešos privāto pensiju fondu jeb pensijas 3.līmeņa dalībnieku skaits Latvijā ir pieaudzis par 7 978 cilvēkiem, kopumā sasniedzot 228 458 dalībniekus jeb 23% no visiem ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem, informē Swedbank.

Arī Swedbank Atklātā pensiju fonda dati rāda, ka arvien vairāk cilvēku, rūpējoties par savu labklājību vecumdienās, veido uzkrājumus pensiju 3.līmenī. Tā šī gada astoņos mēnešos uzkrājumu veidošanai privātajai pensijai Swedbank pieteikušies jau 7 365 jauni dalībnieki, kas ir par 44% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn.

Kopumā Swedbank Atklātā pensiju fonda dalībnieku skaits sasniedzis teju 76 900 krājēju. Iedzīvotāji mēnesī privātās pensijas uzkrājumam atvēl vidēji nedaudz virs 26 eiro. Salīdzinājumam – pērn vidējā iemaksātā summa bija 22 eiro mēnesī. Savukārt vidējais pensiju 3.līmeņa dalībnieku vecums saglabājies nemainīgs – 45 gadi.

Interesanti, ka šogad katrs ceturtais līgums par uzkrājumu veidošanu pensiju 3.līmeni Swedbank tiek slēgts internetbankā. Pirms pieciem gadiem šādi tika slēgts tikai katrs divsimt piecdesmitais līgums.

„Redzam, ka ik gadu arvien vairāk iedzīvotāju paši sāk rūpēties par savām vecumdienām, veidojot uzkrājumu pensiju 3.līmenī. Tā vidēji 38 dalībnieki jeb gandrīz pilns autobuss ar cilvēkiem katru dienu sāk krāt privātajai pensijai. Ja salīdzinām ar situāciju pirms pieciem gadiem, tad kopumā krājēju skaits privātajai pensijai pieaudzis par 22%. Arī viena iedzīvotāja ikmēneša iemaksa pakāpeniski pieaug, kā rezultātā palielinās arī vidējais uzkrājums. Tā pēdējo piecu gadu laikā vienam krājēja uzkrājums pieaudzis par 68%, sasniedzot aptuveni 1108 eiro. Veicamo iemaksu biežumu un apmēru katrs krājējs var brīvi izvēlēties pats, bet der atcerēties, ka, savlaicīgi sākot krāt privātajai pensijai, ar nelielām, regulārām iemaksām iespējams sakrāt lielāku kapitālu vecumdienām,” saka Reinis Jansons, Swedbank Uzkrājumu un apdrošināšanas atbalsta daļas Latvijā vadītājs.