Swedbank paraksta sadarbības līgumu ar Latvijas Garantiju aģentūru

„Swedbank” AS ir parakstījusi sadarbības līgumu ar Latvijas Garantiju aģentūru (LGA). Līdz ar to Swedbank klientiem būs iespēja bankas finansējuma saņemšanai piesaistīt arī valsts atbalstītās garantijas – LGA garantijas ar maksimālo summu līdz pat 3 miljoniem eiro, informē Swedbank speciāliste Kristīne Jakubovska.

Ņemot vērā, ka Swedbank ir uzņēmumu finansēšanas līderis Latvijā, valsts atbalstīto garantiju piešķiršana ir pozitīvs solis ilgtermiņā perspektīvu uzņēmumu finansēšanas nodrošināšanā, līdz ar to arī nozīmīgs Latvijas tautsaimniecībai kopumā.

Valsts atbalstītās garantijas kalpos kā papildus nodrošinājums klienta saistībām Swedbank (kredītlīnijas, aizdevumi, faktorings un līzings). Līdz ar to veicinās bankas iespējas piešķirt gan papildu, gan jaunu finansējumu veiksmīgiem projektiem un uzņēmumiem ar ilgtermiņa pelnītspēju, bet nepietiekamu nodrošinājumu pašreizējā brīdī.

„Valsts atbalstīto garantiju piešķiršana banku aizdevumiem ir nozīmīgs valsts atbalsta virziens ekonomikas lejupslīdes apstākļos, lai veicinātu tautsaimniecības attīstību,” saka Māris Mančinskis, Swedbank valdes priekšsēdētājs. ”Swedbank prioritāte ir ilgtermiņa perspektīvā pelnītspējīgi uzņēmumi, kas ir svarīgākais visas tautsaimniecības attīstības faktors. Īpaši nozīmīgi ir ražojošie un eksportējošie uzņēmumi. Lai ekonomika darbotos veiksmīgi, sekmīgi jāsadarbojas visiem tās dalībniekiem – valstij, uzņēmējiem, bankām un arī sabiedrībai. Valsts atbalstīto garantiju mehānisms ir viens no tiem, kas nodrošina šo sekmīgo mijiedarbību ekonomikā”.
Avots: www.bna.lv