Stukāns: Tiks pētīti jautājumi, kas saistīti ar vakcīnu iepirkumu un amatpersonu rīcību

Ģenerālprokuratūrā uzsāks pārbaudi par Covid-19 vakcīnu iepirkumu un vērtēs Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lēmumu neuzsākt kriminālprocesu saistībā ar Covid-19 vakcīnu iegādi.

Intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” ģenerālprokurors Juris Stukāns atzina, ka šajā lietā ir skaidrs – ir aizskārums sabiedrības interesēm. Bet ir jāizvērtē, vai amatpersonas ir rīkojušās atbilstoši noteiktai kārtībai, vai ir ievērota valsts pārvaldei noteikta kārtība un kuram vajadzēja pieņemt lēmumu.

“Tiks pētīti jautājumi, kas saistīti ar vakcīnu iepirkumu un amatpersonu rīcību. Ja tiks konstatētas neatbilstības normatīvajiem aktiem, tiks vērtēta atbildības pakāpe. Ja gadījumā būs izteikts kriminālpārkāpums, tiks lemts jautājums par kriminālatbildību,” sacīja Stukāns.

Pēc viņa teiktā, jāizvērtē, vai amatpersonas ir rīkojušās atbilstīgi noteiktajai kārtībai, kurš pieņēma lēmumu, kādi bija lēmumu pieņemšanas argumenti, vai ir ievērota valsts pārvaldē noteiktā kārtība, arī jautājums, kuram vajadzēja pieņemt lēmumu.

Tikmēr KNAB priekšnieks Jēkabs Straume intervijā Latvijas Radio pauda gandarījumu par Ģenerālprokuratūras lēmumu pārbaudīt Covid-19 vakcīnu iepirkumu, vienlaikus neizslēdzot iespēju tajā uziet ar korupciju nesaistītus pārkāpumus.

Kā zināms, ģenerālprokurors, realizējot savas pilnvaras saskaņā ar Prokuratūras likuma 16. panta otrās daļas 1. punktu, ir atzinis par nepieciešamu Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta prokuroram veikt pārbaudi par Covid-19 vakcīnu iepirkumu. Prokurora pārbaudes gaitā tiks vērtēti visi apstākļi, kas saistīti ar vakcīnu iegādi un tās rezultātā radušos situāciju.

Prokurora pārbaudes ietvaros tiks vērtēts arī 2021. gada 9. marta Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja lēmums par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu saistībā par Covid-19 vakcīnu iepirkumu.

Foto: Valsts kanceleja