Studētgribētāju skaits turpina lejupslīdi

Šobrīd lielā daļā augstskolu beigusies pieteikšanās studijām, un, tāpat kā iepriekšējos gados, kopumā tajās jūtams studējošo skaita kritums. Arī augstskolu līderēm – Latvijas Universitātei (LU) un Rīgas Tehniskajai universitātei (RTU). Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) ir bijusi viena no retajām, kurā vērojams 12% kāpums.

Kā rāda portāls www.latvija.lv, kopumā līdz 14. jūlijam studijām elektroniskajā sistēmā esošajās 11 augstskolās kopumā bija pietiekušies 9110 reflektanti. Studētgribētāji lielāko interesi jau tradicionāli izrādījuši par lielo Rīgas trijnieku – LU, RTU un RSU. No reģionālajām populārākā ir bijusi Daugavpils Universitāte, raksta NRA.lv

Tā kā patlaban vēl notiek līgumu slēgšana ar studentiem, tad zināmi tikai grupu nokomplektējuma provizoriskie rezultāti. Augstskolu pārstāvji šā gada rezultātus vērtē kā līdzīgus iepriekšējam – īpašas atšķirības neesot. RTU mācību prorektors Uldis Sukovskis norādīja, ka RTU neliels samazinājums, lai arī jūtams, tomēr procentuāli tas nebijis tik liels kā vidusskolēnu skaita kritums (tas bijis 10%). Līdz ar to jāsecinot, ka interese par RTU pat pieaugusi. Arī specialitāšu tops esot palicis diezgan nemainīgs – pirmajā vietā jau tradicionāli ir datorzinības. Tā kā RTU piedāvājot vairākas programmas šajā virzienā, tad kopsummā uz tām pieteikušies pat vairāk nekā uz LU, kura piedāvā tikai vienu. Tāpat gluži ierasti liels konkurss bijis uz arhitektūras un arī būvniecības specialitātēm. Tiesa, ir gan arī neaizpildītas vietas vairākās programmās, un par tām augstskola vēl lemšot – rīkot papildu uzņemšanu vai nē.

Savukārt RSU uzņemšanas komisijas vadītāja Indra Treija uzsvēra, ka šis gads mācību iestādei bijis vēl veiksmīgāks nekā iepriekš, jo studētgribētāju skaits pieaudzis par 12%. Kāpums bijis medicīnas un veselības aprūpes programmās, un iecienītāko vidū ir „uztura zinātnes un fitnesa treneri”. Ja Stradiņu centrālajā mācību iestādē un Sarkanā Krusta medicīnas koledžā grupas esot aizpildītas, tad filiālēs gan vēl ne, to cerot aizpildīt līdz augustam.

Aisma Orupe