Straujuma noraida iespēju piešķirt papildus līdzekļus izglītībai

Valdība no savas puses algu palielinājumu skolotājiem no nākamā gada sākuma nav apsolījusi, tā šorīt LTV raidījumam “Rīta panorāma” norādīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Straujuma atzīmē, ka partija “Vienotība” pirms vēlēšanām nav solījusi algas palielinājumu skolotājiem un sarunas ar viņiem ir viens no neatrisinātajiem nākamā gada budžeta jautājumiem.

Straujuma noraida iespēju pašlaik piešķirt papildus līdzekļus izglītības nozarei, jo neesot īstas skaidrības par iecerēto pedagogu finansēšanas modeli. Daudzās skolās pašlaik uzsākta jauna pedagogu finansēšanas pilotmodeļa pārbaude un ir nepieciešams gaidīt tās noslēgumu.

Vienlaikus ministre norāda, ka atbalsta skolotājus un brīdī, kad būs skaidrs pedagogu finansēšanas modelis nepieciešams finansējums tikšot atrasts.

Kā jau vēstīts, pieprasot lielāku atalgojumu, Latvijas pedagogi gatavi gan piketēt, gan streikot. Valdība ārkārtas sēdē pārrunāja, ka jauniem izdevumiem nākamā gada valsts budžetā varētu būt pieejami vairāk nekā 133 miljoni eiro, no kuriem vairums jau ir sadalīti. Izglītības nozarei šobrīd atvēlēts papildus finansējums 4 miljoni eiro augstākajai izglītībai un zinātnei, 2,5 miljoni eiro profesionālajai izglītībai, bet plānotajām vērienīgajām reformām pedagogu darba samaksas finansēšanas sistēmā paredzēta vien 3 miljoni eiro jeb 12. daļa no IZM pieprasītā.