Stradiņu slimnīcas bijušais vadītājs noliedz, ka slimnīcai būtu maksātnespējas pazīmes

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas finanšu stāvoklis pašlaik ir daudz labāks nekā iepriekšējos gadus, otrdien intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja bijušais Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dins Šmits.

“Stradiņu slimnīcai ir citas problēmas saistībā ar jaunā korpusa būvniecību, gan slimnīcas attīstību kopumā, bet runājot par pārmetumiem, kas saistīti ar maksātnespējas pazīmēm slimnīcai, tiem es nevaru piekrist,” sacīja Šmits.

Komentējot sava un veselības ministra Gunta Belēviča viedokļu atšķirību, Šmits norādīja, ka Veselības ministrija uzskata, ka Stradiņu slimnīcai ir problēmas ar finansējumu, taču viņam šādas informācijas neesot: “Ņemot vērā atšķirīgo viedokli šajā jautājumā, turpinot darbu daudz laika paietu cenšoties pierādīt savu taisnību un mazāk laika būtu pievērsties darbam slimnīcā,” sacīja Šmits, skaidrojot savu lēmumu iesniegt atlūgumu.

Bijušais Stradiņu vadītājs noliedz, ka starp viņu un Gunti Belēviču būtu kādas personīgas domstarpības. To intervijā Latvijas Radio noliedz arī pats Belēvičs, vienlaikus tomēr aizvien Šmitam pārmetot, ka viņš nav spējis sabalansēt ieņēmumus ar izdevumiem.

Pašlaik neesot zināmu kandidātu Stradiņa slimnīcas vadītāja amatam, taču ministrs ir pārliecināts, ka pretendenti būs pienācīgi.

Jau ziņots, ka zaudējot Veselības ministrijas vadības uzticību, Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dins Šmits vakar pēcpusdienā iesniedza atlūgumu.