“Stiga RM” darbiniekiem gūstot plašākas zināšanas par Covid-19, uzņēmumā pieaugusi vakcinācijas aptvere

Piektdien, 1. oktobrī, viens no vadošajiem mežu apsaimniekošanas un saplākšņa ražošanas uzņēmumiem Latvijā – SIA “Stiga RM” – savas rūpnīcas telpās Kuldīgā organizēja Covid-19 lekciju darbiniekiem, kā rezultātā pieaugusi vakcinācijas aptvere uzņēmumā.

Lekciju vadīja anesteziologs, reanimatologs, Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents, Latvijas Dzīvības glābšanas asociācijas prezidents Roberts Fūrmanis, kas runāja par Covid-19 – no medicīniskā viedokļa, par to, kā radīt epidemioloģiski drošāku vidi, kā arī par vakcināciju pret Covid-19 un kāpēc tas šobrīd ir izšķiroši svarīgi.

SIA “Stiga RM” valdes loceklis Andris Ramoliņš pauž pateicību ārstam Robertam Fūrmanim un Vakcinācijas projekta nodaļas vadītājai Evai Juhņevičai par aktīvu dalību uzņēmuma darbinieku informēšanā un iespēju vienlaicīgi veikt savu atbildīgo pienākumu pret sabiedrību un kolēģiem.

Pēc viņa teiktā, pēc šīs lekcijas vakcinējās vēl 65 “Stiga RM” darbinieki, kas uzņēmumā palīdzēja sasniegt vakcinācijas aptveri virs 60%. Andris Ramoliņš atzinīgi novērtē šo darbinieku lēmumu un atbildību kolektīva, kā arī visas sabiedrības priekšā: “Mēs ceram, ka kolēģu rīcība iedrošinās šo atbildīgo soli spert arī citus darbiniekus un pacelt vakcinācijas aptveri uzņēmumā vismaz līdz 70%.”

“Tā bija izcila sadarbība, kuru nevarētu paveikt bez ārsta autoritātes veselības aprūpes nozarē un vienkārša, cilvēciska skaidrojuma un izsmeļošajām atbildēm uz cilvēku uzdotajiem jautājumiem,” sacīja Andris Ramoliņš.

Viņš uzsvēra, ka sabiedrībā joprojām valda zināma piesardzība attiecībā gan uz Covid-19, gan vakcināciju, tāpēc “Stiga RM” vēlējās vismaz savu darbinieku lokā šos jautājumus izrunāt, jo skaidrs, ka arī nodarbinātajiem ir tiesības pieprasīt, lai darba vide būtu droša un tiktu novērsti darba vides riski.

“Stiga RM” arī aktīvi seko līdzi tam, lai Covid-19 epidemioloģiskās prasības tiktu ievērotas un darbinieki justos droši par savu veselību, tostarp būtu informēti un ievērotu darbavietā ieviestos Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanas pasākumus. “Tā ir mana kā darba devēja atbildība, lai ikviens darbinieks savā darba vietā justos droši un pārliecināti par sevi un savu veselību,” piebilda “Stiga RM” vadītājs.

SIA “Stiga RM” ir 1994. gadā dibināts viens no vadošajiem pilna cikla mežu apsaimniekošanas uzņēmumiem Latvijā ar vairāk kā 25 gadu pieredzi tirgū un vienīgais bērza saplākšņa ražotājs Kurzemē. Uzņēmums ir lielākais darba devējs Kuldīgas novadā, tajā strādā 235 darbinieki.