Stacijas laukumā slēdz pēdējo azartspēļu zāli Rīgas centrā ārpus četru un piecu zvaigžņu viesnīcām

Otrdien, 12. septembrī, Stacijas laukumā slēgta viena no bēdīgi slavenākajām azartspēļu zālēm Rīgā. Līdz ar to Rīgas centrā slēgtas visas azartspēļu zāles ārpus četru un piecu zvaigžņu viesnīcām.

“Šodien Rīgā ir par vienu simbolisku azartspēļu zāli mazāk. Varam tikai iztēloties, cik daudz līdzekļu tur zaudēts un cik likteņu sapostīts. Azartspēlēm mūsu galvaspilsētā jākļūst par izklaidi tikai īpašos gadījumos, nevis ikdienišķu atkarību stimulatoru mājupceļā,” uzsver Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola (“Kods Rīgai”).

“Mēs nedomājam apstāties un jau nākamajā domes Drošības komitejas sēdē plānojam lemt par licenču anulēšanu vēl vairākām azartspēļu zāļu vietām arī ārpus Rīgas vēsturiskā centra,” iezīmē L.Ozola.

Rīgas pašvaldība 2018. gadā nolēma slēgt vairākus desmitus azartspēļu vietu galvaspilsētas centrā, kas atrodas ārpus četru un piecu zvaigžņu viesnīcām. Azartspēļu vietu slēgšanai tika dots noteikts termiņš – pieci gadi. Balstoties uz šo lēmumu, Rīgā šogad slēgtas 42 azartspēļu vietas. Tagad savas durvis aizvērusi arī viena no bēdīgi slavenākajām spēļu zālēm Stacijas laukumā.

Nākamnedēļ gaidāmajā Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejā plānots lemt par vēl vairāku azartspēļu vietu licenču anulēšanu spēļu zālēm ārpus Rīgas vēsturiskā centra. Tādējādi Rīga pietuvosies savam mērķim slēgt azartspēļu vietas ārpus četru un piecu zvaigžņu viesnīcām visā pilsētas teritorijā.

Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteju kopš šā gada 4. septembra vada domes deputāts Māris Mičerevskis (“Kods Rīgai”).