Speciāliste: profesionāla zobārsta uzdevums nav tikai zobu labošana, bet arī pacienta iedrošināšana un konsultēšana

Ikviens cilvēks, nenoliedzami, vēlas, lai viņa smaids būtu skaists un apburošs, taču teicamas mutes dobuma veselības pamatā ir rūpes un apņēmība. Diemžēl, zobārsta apmeklējums lielai daļai sabiedrības joprojām saistās ar bailēm, sāpēm un diskomfortu, tāpēc ļoti liela nozīme ir izvēlētajam zobārstniecības speciālistam. Kā norāda veselības un skaistuma centra “Adoria” zobārsti, pirms uzsākt jebkuru zobu labošanas procedūru, zobārstam noteikti ir draudzīgi jāaprunājas ar savu pacientu, uzklausot tā problēmu, vēlmi vai vajadzību, atbildot uz pacientam interesējošiem jautājumiem un izskaidrojot zobu labošanas gaitu.

Konsultācija ar zobārstu palīdzēs ne tikai pieņemt pareizos lēmumus, bet arī iepazīties ar zobu terapijas plānu un nepieciešamo ārstēšanas gaitu. Draudzīga konsultācija tāpat palīdzēs apzināties, ka mūsdienu tehnoloģijas un inovācijas zobu kopšanā padara zobus skaistus un veselīgus neizmantojot sāpīgas procedūras. Mūsdienās vairums zobu labošanas iekārtu nerada psiholoģisku spiedienu uz pacientu, jo zobu ārstēšana norit bez skaņa un smaržas, zobu labošanas process ir gandrīz nedzirdams. Saprotošs un smaidīgs zobārsts ļaus paskatīties uz zobu labošanas procedūru no citas puses, jo ļoti bieži bailes izraisa tieši neziņa un zobu speciālista atturēšanās no komunikācijas. Īpaši svarīgi tas ir arī bērniem, jo viņiem tikai sāk rasties priekšstats par zobu kopšanu un zobārstniecību kā tādu.

“Zobārsts bieži vien ir ne tikai ārsts, bet arī pacienta draugs, kas nomierinās un izskaidros tās lietas, kas rada neziņu un stresu. Labam zobārstam ir jābūt uz komunikāciju vērstam un jāprot iedrošināt, jo mēs visi ļoti labi zinām, ka bailes, lai arī dažreiz pavisam nelielas, ir teju katram pacientam. Atmosfēra, ko rada komfortabls zobārstniecības kabinets un jauks speciālists, spēj iedrošināt pat visbailīgākos. Visiem, kam līdz šim ir bijis grūti saņemties un spert soli pretim skaistam un koptam smaidam, vairs nav jābaidās, jo tehnoloģiju attīstība, apvienojumā ar profesionālu zobu speciālistu zināšanām, sniedz patiešām patīkamu rezultātu. Esam gandarīti, ka arvien vairāk iedzīvotāju rūpējas gan par savu, gan savu bērnu mutes dobuma veselību,” turpina “Adoria” zobārsti.

„Adoria” aicina savlaicīgi rūpēties par zobu veselību ikvienu – gan bērnus, gan pieaugušos, tādējādi izvairoties no nepatīkamām saslimšanām, kā arī izmantot brīvo laiku, lai atnāktu un pārbaudītu zobu stāvokli, kā arī saņemtu konsultācijas, kas palīdzēs efektīvāk rūpēties par savu smaidu. Tāpat “Adoria” ikvienam pacientam nodrošina zobu labošanas plāna sastādīšanu pilnībā bez maksas.