Šlesers piekrīt viedoklim, ka jaunās nodokļu izmaiņas ir pielīdzināmas genocīdam

Politiķis Ainārs Šlesers paudis atbalstu Latvijas tēlnieka Gļeba Panteļējeva viedoklim, ka jaunā nodokļu reforma ir premjera Krišjāņa Kariņa un finanšu ministra Jāņa Reira genocīds.

“Tiek iznīcināti autori. Principā autoru vairs nebūs! Es saku personīgi, ka Reirs kopā ar Kariņu ir vainīgi pie šīs situācijas, ko es ar pilnu atbildības izjūtu apsūdzu genocīdā pret radošo profesionāli!” komentējot pieņemtos grozījumus autortiesību likumā, sacīja Panteļējevs.

Šlesers norādīja, ka no 1. jūlija Kariņa valdība realizēja reformu, kā rezultātā tika pacelti nodokļi mazajam biznesam, kas nozīmē, ka principā tika iznīcināti mikrouzņēmumi.

Jau iepriekš Šlesers ir publiski norādījis uz to, ka “Latvijā nodokļi ir jāsamazina!”

Pēc viņa sacītā, ir jāievieš patenta maksa individuālajiem komersantiem 10% no gada ieņēmumiem: “Cilvēki būs gatavi maksāt 10%, valsts budžetā palielināsies ienākumi, samazināsies ēnu ekonomika.”

Kā zināms, no 1. jūlija stājušās spēkā virkne izmaiņu nodokļu jomā Latvijā, kuras Saeima pieņēma pērnā gada nogalē. Izmaiņas skar darba devējus, mikrouzņēmuma nodokļa maksātājus (gan uzņēmumu īpašniekus, gan darbiniekus), saimnieciskās darbības veicējus, autoratlīdzības saņēmējus un izmaksātājus, un akcīzes nodokļa maksātājus.

Foto: F64