Skolotājiem būs lielākas algas, ja tiks panākta vienošanās par jauno atalgojuma modeli

Pedagogiem būs lielākas algas, ja izdosies vienoties par jauno atalgojuma modeli, šodien LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Kārlis Šadurskis (V).

“Skolotājiem būs lielākas algas , ja tiks panākta vienošanās par jauno atalgojuma modeli. Jo kamēr šī modeļa nav, finansējumu nevar sadalīt pa konkrētām budžeta pozīcijām,” skaidroja politiķis.

Viņš norādīja, ka līdzekļi, kas paredzēti šim mērķim no nākamā gada 1.septembra līdz 31.decembrim tiks iekļauti neparedzēto izdevumu sadaļā, paredzot, ka tiklīdz būs gatavs jaunais atalgojuma modelis, līdzekļi tiks pārdalīti.

“Jāsaka, ka arodbiedrību prasības nav tehniski izdarāmas,” pauda Šadurskis.

Jau vēstīts, ka Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) paudusi viedokli, ka nav pieņemams, ka finansējums jaunajam pedagogu algu modelim nākamā gada valsts budžetā tiks piešķirts no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Arodbiedrība norādīja, ka līdz šim ir darīts daudz, lai šo jautājumu atrisinātu mierīgā ceļā, bet gadījumā, ja šis jautājums netiks atrisināts līdz budžeta projekta iesniegšanai Saeimā, LIZDA tiks lemts par iespējamām protesta akcijām, tai skaitā, darba pārtraukšanu, iziešanu ielās vai ko citu.

Tiek uzsvērts, ka finansējumam pedagogu algām ir jābūt skaidram vairākiem turpmākajiem gadiem, kas ļautu arī skolotājiem zināt, ar ko rēķināties.

Jau vēstīts, ka IZM nolēmusi jaunā pedagogu atalgojuma modeļa ieviešanu atlikt uz nākamo gadu. Lai to īstenotu, vajag papildu 10,5 miljonus eiro. Šāda summa nepieciešama 2016.gada četriem mēnešiem, bet jau no 2017.gadā tam vajadzētu trīs reizes lielāku summu.